KPMG taotleb Telekomile ajapikendust

20. jaanuar 1998, 00:00

KPMG esidajad põhjendasid lisaaega vajadusega põhjalikult süveneda kõikide ülimalt mahukate ning informatiivsete pakkumuste sisusse.

Et teha Eesti riigi seisukohalt kõige õigem otsus, palusime ministrilt luba esitada ametlik hinnang 26. jaanuariga algaval nädala, teatas KPMG esindaja Roy Vaimand.

Esialgse kava kohaselt pidid KPMG Londoni ja Eesti spetsialistid esitama kuni neli eelvoorust edasipääsenud konkurenti ministrile kinnitamiseks 20. jaanuariks.

Eesti Telekomi erastamisnõustaja kohale laekus neljapäeva õhtuks 11 pakkumust.

Minister Raivo Vare sõnul esitati Telekomi kuni 49 protsendi aktsiate võõrandamise nõustaja konkursile üle ootuste palju professionaalseid pakkumusi.

«Kuna konkursil osalevad suured rahvusvahelised investeerimisfirmad, on pakkumused esmasel hinnangul väga kõrgetasemelised,» märkis Vare.

Seni on oma osalemisest konkursil teatanud avalikult investeerimisfirma Hansa Investments koos rahvusvaheliste investeerimispankadega Banque Paribas ja Dresdner Kleinworth Benson, Eesti Investeerimispank koos Deutsche Morgan Grenfelliga ning Talinvest-Suprema Väärtpaberite AS koos Union Bank of Switzerlandiga.

Postimehe andmetel võisid pakkumised esitada veel Balti Cresco Investeerimisgrupp koos Goldman Sachsiga, Hansapank koos Merrill Lynchiga, Tallinna Pank koos Jaapani Daiwa pangaga, Ühispank koos Hollandi ABN AMRO panga ja Jaapani Nomura pangaga ning Hoiupanga Investeeringud koos Austria Creditanstaltiga.

Pakkujal peab konkursitingimuste järgi olema telekommunikatsioonifirmade erastamise kogemus ja head sidemed nii kohalikul kui välisbörsidel.

Erastamiskava kohaselt kinnitab teede- ja sideminister Telekomi nõukogu valitud erastamisnõustaja märtsi algul. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing