Viljandi

20. jaanuar 1998, 00:00

 • turisti poolt kulutatav summa: ei oska öelda
 • turisti kulutuste arenguruum: ei oska öelda
 • raha kulutamise võimalused: ei oska öelda
 • võimalik turismialane investeering: ei oska öelda
 • Ehkki Viljandit tuntakse meelelahutuse paljususe poolest eelkõige suvelinnana, pakub Viljandi ka talvel turistile mõndagi huvitavat. Esiteks muidugi lossimäed ja vaade alla järvele ja orgu, mis on ka talvel kaunis. Teisel pool järve ootavad suusatajaid slaalomirajad. Suusahüppemägi lossimägedes on valmis teenindama kõiki hüppehuvilisi. Viljandi linnas ja linna lähiümbruses on palju sportimisvõimalusi.

  Teiseks huviobjektiks võiks olla Viljandi vanalinn, kus on säilinud huvitava arhitektuuriga majad ja kitsad käänulised tänavad. On võimalus külastada Ugala teatrit. Elav kontserditegevus koori- ja kammermuusika vallas käib Jaani kirikus. Toitlustuskohtadest võiks ära märkida restoran-baari Iva, Ukuaru kohviku, Vesiroosi, kesklinnas asuva Viljandi kohviku, Mulgi keldri ja õllerestorani Võlvikelder.

  Ka majutus on Viljandis olemas -- parim koht on puhkemaja Oma Kodu. Tegutseb 11 atesteeritud kodumajutuskohta, Viljandi külje all asub Kivi turismitalu. Oma Kodus ja Kivi talus saab korraldada ka seminare. Meil saab kasutada atesteeritud giidi teenust.

 • turisti poolt kulutatav summa päevas:ca 300 kr
 • turisti kulutuste arenguruum:ca 600 kr
 • raha kulutamise võimalused: toit, majutus, teatripiletid, suveniirid, giiditeenus
 • võimalik turismialane investeering: Viljandi järve puhastamine ja ümbruse korrastamine, nii suve- kui talispordivõimalustega puhkekompleks järve kaldale, korralik majutusasutus suuremale rühmale inimestele
 • Talvisel ja sombusel ajal on Viljandis vähe teha. Peamiselt satuvad meile läbisõidul olevad inimesed.

  Gruppe oleks pikemalt kui üheks päevaks ka keeruline vastu võtta, sest puudub keskmise tasemega majutusvõimalus. Eriti puutusime sellega kokku pärast Soomega viisavabaduse kehtestamist, mil huvi oli suur, aga meil polnud pakkuda võimalusi.

  Majutuskohtadest on parim kultuurikolled?i hostel-tüüpi Oma Kodu, kuhu on võimalik majutada ca 10 inimest. Männimäe hotelli renoveeritakse praegu. Sinna peaks tulema ka ööklubi.

  Praegu võiks olla Viljandi tõmbenumbriks Ugala teater. Lossimägedes on ka suusahüppemägi, kus on ühed lastevõistlusedki juba peetud, ent tavaturistile atraktsioonina seda veel pakkuda ei saa. Lähimad suusarajad on Vana-Võidus.

  Söögikohtadest soovitan lossimägede kõrval asuvat Iva restorani ja õllerestorani Võlvikelder. Kel aega, võiks sõita Heimtali viinakööki, kus on maitsev söök, kena loodus ja aastaringne ratsutamisvõimalus.

  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  06. December 2011, 19:34

  Raadio ettevõtlikule inimesele

  Hetkel eetris Hetkel eetris

  Äripäeva raadio viimased saated

  Kõiki viimased raadio saated
  Otsi:

  Ava täpsem otsing