Kõrged intressid tekitavad omavalitsustele probleeme

22. jaanuar 1998, 00:00

Omavalitsused on kõrgete intresside tõttu sunnitud otsima uusi võimalusi, kuidas refinantseerida seni emiteeritud kommertspabereid.

«Kui möödunud suvel oli meie kommertspaberite intress alla kaheksa protsendi, siis nüüd on see meile väga kahjulikuks muutunud,» ütles Keila abilinnapea Rene Must.

Keila emiteeris juuli algul Tallinna Panga vahendusel 13,5 miljoni krooni eest aastasi kommertspabereid. Kuue kuu möödudes tõusis kommertspaberite intress 16,8 protsendile.

«Praegu arutame, kuidas leida mõni positiivne lahendus, kas emissioon tagasi osta või refinantseerida,» rääkis Must.

Tartu abilinnapea Margus Hansoni sõnul oli Tartul eelmise aasta eelarves planeeritud intressitõusu vastu puhver. «Ka sellel aastal on meil eelarves tagavara olemas. Samas loodame siiski, et intressimäärad langevad,» ütles Hanson.

Tartu linn on Hoiupangaga sõlmitud võlakirjade programmi järgi emiteerinud kokku 84,2 miljoni krooni eest kolme ja kuuekuiseid kommertspabereid. Näiteks on aprillis lõppeva 15 miljoni kroonise emissiooni intress tõusnud 15,67 protsendini.

Sellel aastal on Tartu linna eelarves planeeritud emiteerida 23,6 miljoni krooni eest võlakirju.

«Tartu laenukoormus pole just suur, kui võrrelda meid näiteks Haapsaluga, kus on emiteeritud kokku 75 miljoni eest võlakirju,» rääkis Hanson.

«Siiski on ligi 110miljoniline kogumaht sundinud mõtlema, kas poleks kasulikum teha kaupa mõne rahvusvahelise korporatsiooniga ja üritada Saksa marga baasil odavat intressi taga ajada,» ütles ta. BNS

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing