22. jaanuar 1998 kell 22:00

Taani noore näitekirjaniku Erling Jepseni «Järgmisel aastal on õlu parem» on tragikoomiline ja mõtlemapanev lugu kahest mehest, kes valmistavad alkoholi ja osalevad entusiastlikult kõikvõimalikel alkoholivalmistamise konkurssidel. Mehed oskavad ka ise napsist lugu pidada, millega, nagu teada, on kerge üle piiri minna.

Kaarel Kilveti lavastuses mängivad napsivendi Mihkel Smeljanski ja Jaan Rekkor. Muusikalises kujunduses on kasutatud Tom Waitsi muusikat.

Tarvo Hanno Varres on noorema põlvkonna tuntud moe- ja reklaamifotograaf, kelle jaoks Suur-Karja tänaval asuvas galeriis Vaal avatud portreenäitus pole sugugi esimene.

Varrese portreesari jätkab tema 1996. aastal kunstimuuseumis Rühm T juubelinäitusel eksponeeritud inimnägusid esitavat sarja. Eriti kõnekad on Varrese portreedes silmad, mille ilmet või ilmetust võib pidada sarja isiksusliku dimensiooni võtmeks. Fotodel leidub põnevaid modelle, huvitavaid poose, intrigeerivat meiki jms.

Enam kui kuu aja vältel on Laial tänaval asuvas tarbekunstimuuseumis avatud näitus austraalia ehtekunstnike Daran Lewersi ja Helge Larseni töödest, mis on sündinud reisimuljeist Euroopasse ja Vaikse ookeani piirkonda.

Näitusel saab imetleda 70 ehet, mis valmisid koostööna 1990. aastail. Kasutatud on mitmesuguseid materjale: hõbedat, vaske, messingit, leitud esemeid, värvikaid poolvääriskive.

Kunstnikud teevad koostööd juba 36 aastat. Lewersi õpetaja oli aga Austraalias elav Niina Rätsep-Taevere.

Täna esilinastub Kosmoses seni peamiselt animafilme teinud Rao Heidmetsa esimene täispikk mängufilm «Kallis härra Q», mis on üle viie aasta esimene Eesti koguperefilm ja valmis 3, 1 miljoni krooniga. Loos on piisavalt seiklusi ja veidike müstikatki.

Stsenaariumi aluseks on võetud Aino Perviku samanimeline jutustus. Stsenaariumi kirjutasid Rao Heidmets ja Indrek Rohtmets, operaatoritöö on Arvo Iholt, kujundus Raoul Kurvitzalt ja Ene-Liis Semperit ning muusika Olav Ehalalt. Osades Gabriele Guardado, Kerti Viilas, Herta Elviste, Laine Mägi, Peeter Volkonski, Anne Paluver jt.

Hetkel kuum