Möödunud esmaspäevani kestnud dollari ralli sai nädala jooksul kiire tagasilöögi, mis jätkus ka reedel. Aktsiahindade langus Wall Streetil, president Clintoni uus seksiskandaal ja Jaapani valitseva liberaaldemokraatliku partei lubadused tulla veebruaris lagedale uute meetmetega majanduse elavdamiseks viisid dollari kursi 125,91 jeenini. Veel kaks nädalat tagasi viimase 69 kuu kõrgeima kursini (134,40 USD/JPY) ulatunud dollar oli reedeks kaotanud 6,5 protsenti. Liikusid ka kuuldused, et Jaapani aserahandusminister Eisuke Sakakibara oli rääkinud pankuritele jeeni tugevnemisest 120 USD/JPYni.
Dollari langus jätkus ka Saksa marga suhtes. Ameerika turgude avanedes langes DEM viimase kolme ja poole nädala madalaima kursini -- 1,776 DEMini (14,208 kroonini). Langevad toorainete hinnad ning Euroopa ettevõtete nõrgemad majandusnäitajad osutavad, et Aasia kriis on leevendamas lääneriikide inflatsioonilist survet. Seda demonstreerivad reedel avaldatud Saksamaa nelja suurema liidumaa tarbijahinnaindeksid.
Hesseni tarbijahinnaindeks langes jaanuaris 0,1%, kolme ülejäänud suurema liidumaa indeksid ei muutunud. Analüütikud olid prognoosinud keskmiselt 0,2protsendilist inflatsiooni. USA on juba varem näidanud deflatsiooniilminguid tootjate hindade puhul. Suure tõenäosusega mõjuvad need lähikuudel ka jaehindadele. Arengumaadele seevastu mõjuvad madalad toorainete hinnad pärssivalt.
Neljapäeval langes Kanada dollar madalaimale tasemele oma loomisest saadik 1858. aastal.
Seotud lood
Et riigiametid või elutähtsate teenuste osutajad pakuvad küberkurjategijatele huvi ei üllata kedagi. Tõsiasi, et igapäevaselt rünnatakse ka väikeettevõtteid tuleb ilmselt paljudele uudisena – sageli ka neile endile.
Hetkel kuum
Inflatsioon võib lähikuudel uuesti kiireneda
Plaanivad Prantsusmaale tehase rajada
Tagasi Äripäeva esilehele