Neerusiirdamine ei põhinenud lepingul

26. jaanuar 1998, 00:00

«Küsimus on, kas üldse oli lepingut, sest nende kokkuleppe ingliskeelne tekst kannab pealkirja «Minits», mis võib olla tõlgendatav koostööprotokollina,» selgitas Keldrima. Selle protokolli üks punkt ütleb, et täielik leping sõlmitakse 1998. aasta jaanuaris, aga hiljem.

Kokkuleppe järgi maksis Pariausu kuue operatsiooni eest keskhaiglale kokku 48 000 USA dollarit (700 000 krooni). Sellest pool pidi haigla pangakontole laekuma enne operatsiooni ja teine pool pärast operatsiooni.

Kuna täpseid kalkulatsioone operatsioonide maksumuse kohta veel ei ole, siis ei ole võimalik öelda, kui palju tegelikult raha kulus.

Vahur Keldrima reedel linnavalitsusele tehtud ettepanekut vabastada Tallinna keskhaigla peaarst Andrus Mäesalu ametist usalduse kaotuse tõttu arutati küll linnavalitsuse istungil, kuid otsustamine lükati edasi. Selle põhjus oli anda juhtumile täiendav juriidiline hinnang.

Mina finantsiliste probleemidega pole tegelnud, rääkis Tallinna keskhaigla kirurgiakliiniku juhataja Leonhard Kukk. «Ettemaks on tehtud, aga teine pool viibib,» lausus ta.

700 000 krooni oli Kuke sõnul mõeldud esiteks sama pilootprojekti rahastamiseks ja ülejäänu uue transplantatsioonikeskuse loomiseks. Nii linna kui sotsiaalministeeriumi kõrged ametnikud on öelnud, et Eestis ei ole mõtet luua Tartu kõrvale veel Tallinna siirdamiskeskust.

Sotsiaalminister Tiiu Aro vabastas reedel Leonhard Kuke ministeeriumi uroloogianõuniku koha pealt, kuid Kukk ei olnud oma sõnul käskkirja selle kohta reede pärastlõunaks saanud. Ta sõnas, et teda valis nõuniku ametisse uroloogide selts ja ilmselt käib ametist vabastamine sama teed pidi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing