Saku õlletehase aktsia vahetab nimekirja

26. jaanuar 1998, 00:00

Väärtpaberispetsialistide hinnangul noteerimiskoha vahetusega mingit olulist muudatust Saku õlletehase aktsia hinnas esialgu oodata pole.

Hoiupanga analüüsi keskuse juhataja Martti Singi ütles, et tema ei seostaks mingit aktsia hinna nihet nimekirja vahetusega. «Saku aktsia võib sattuda suurema tähelepanu alla, kuna lisanimekiri on lihtsalt natuke suurema tähelepanu all kui vabaturg. Samas praegu ma mingit põhjust ei näe, et Saku aktsia hind peaks tõusma, » sõnas Singi.

Singi lisas, et eks seoses lisanimekirjas noteerimisega peaks Saku aktsia likviidsus suurenema. Samas otseselt sellega seoses ettevõtte turuväärtus ei tõuse, nentis Singi.

Tallinna börsi noteerimisosakonna juhataja Rain Semperi sõnul kehtib ametlikes nimekirjades ehk börsi põhi- ja lisanimekirjas emitendi ja börsi vahel lepinguline suhe noteerimislepingu näol. Vabaturul sellist lepingut ei ole. Leping kohustab ettevõtet tegutsema börsi reglemendi kohaselt. Vabaturul emitent ei kohustu lepinguliselt järgima börsi reglementi ja börs ei kohustu selle ettevõtte ees mitte millekski.

Lihtsalt öeldes on vabaturul olev ettevõte investorile mõnevõrra riskantsem investeering, teatas Semper.

Saku õlletehase juhatuse esimees Cardo Remmel on varem teatanud, et otsus lisanimekirja mineku kohta langetati ettevõttes juba suvel. Küsimusele, miks ettevõte polnud enne seda börsi ametlikes nimekirjades noteeritud, vastas Remmel, et ettevõte ei olnud siis veel valmis börsireeglite järgi mängima.

Esialgu oli ettevõtte lisanimekirja nimetamine börsi noteerimiskomisjonis arutusel detsembris, kuid siis lükkus arutelu täiendava informatsiooni saamiseks edasi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing