Favora pürib Alexela kannule

27. jaanuar 1998, 00:00

Kevadeks valmib Tartu kesklinnas 10 miljonit krooni maksev Favora tankla. Sügiseks avab Favora oma tankla Valgas. Pärnusse on ostetud kinnistu ja seal alustatakse tankla ehitamist aasta lõpus. Veel sel aastal tahab Favora oma tanklaga jõuda ka Tallinna.

Favoral on tanklad Tartus (2), Põlvas, Aoveres, Kukulinnas, Kohtla-Järvel. Koostöös kütuse hulgimüügifirmaga AS Premium Oil on Favora värvides tanklad Mäos ja Kernus ning peatselt ka Viljandis.

«Üksi uusi tanklaid ehitada ja neid majandada pole enam mõtet, seepärast teemegi koostööd areneva Favora tanklaketiga,» ütles ASi Premium Oil juhataja Jaan Soomets.

«Meie tanklakaart kehtib peale Favora tanklate veel Texaco ja Tulika Takso tanklates Tallinnas, neljas Saaremaa tanklas, Võrus, Raplas ja peatselt ka Viljandis,» ütles ASi Favora juhatuse esimees Aivo Pärn. Tema sõnul on Favora sõlminud koostöölepingu ka Texaco Eesti esindusega. Kevadel saab Favora kaardiga tankida 15 tanklas Lätis.

«Muus osas jääme Alexelale igatpidi alla, aga oma kaardiklientidele tahaksime vähemalt sama head tankimisvõimalused küll luua,» nentis Pärn.

Praegu Eestis 44 tankla suurust ketti omava ASi Alexela Oil peadirektor Heiti Hääl ütles, et nemad tänavu uusi tanklaid ei ehita, sest see pole majanduslikult põhjendatud.

«Iga uus tankla vähendab olemasolevate tanklate müüki,» märkis Hääl. Tema sõnul kavatseb Alexela oma tanklate arvu sel aastal küll suurendada, kuid kellegagi ühinemise kaudu.

«Mis puutub tanklakaarti, siis Alexela kaart kehtib Eestis vaid meie värve kandvates tanklates, Leedus saab meie kaardiga tankida 15 ja Lätis kahes tanklas,» lisas ta. Favora avaldust kaardikasutusvõimalustelt Alexelale järele jõuda nimetas Hääl populistlikuks.

Möödunud aastal pidas AS Favora läbirääkimisi ühinemise üle Eesti kapitalil põhinevate kütusefirmadega Petra, Krooning ja Õliekspress.

«Läbirääkimised Petraga olid meil täies hoos, aga ootamatult otsustas Petra Alexela kasuks,» ütles Aivo Pärn. Tema sõnul tegi Favora seejärel koostööettepaneku Õliekspressile, mille tosina tankla kaubamärk on Oilstop.

«Huvi on tõsine, aga seni pole me kaubale saanud ega leidnud mõlemale poolele kasulikku ühinemismudelit,» kommenteeris Pärn.

«Pakkumisi on meile tõepoolest tehtud, aga seni pole me veel langetanud otsust ühegi pakkuja kasuks,» ütles ASi Õliekspress tegevdirektor Elar Sarapuu.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing