Arvutitootja omanikud tülis

28. jaanuar 1998, 00:00

Majanduspolitsei keeldus kommenteerimast juurdluse üksikasju. Uurija Tatjana Morozova väitel on käimas juurdlus, kuid nad ei saa avalikustada sellega seonduvat infot.

ASi Torn praeguse juhi Anatoli Kudrja?ovi väitel põhjustas arusaamatuse tema ja tema partneraktsionäri Rotmir Karpenko ühinemisleping ASiga Sign, mille Karpenko hiljem üles ütles.

ASil Sign olid ainult võlad ja nende kustutamiseks maksis Torn 1,4 miljonit krooni, selgitas tülis Karpenko poolele asunud ASi Torn endine kommertsdirektor Vello Nurmela.

Nurmela ütles, et Kudrja?ov vallandas paarkümmend töötajat, kes asusid Karpenko poolele, kui viimane ei soovinud ASiga Sign liituda. Liikus ka infot, et Kudrja?ov kasutas jõuvõtteid, et töötajad lahkumisavaldusele alla kirjutaksid, lausus Nurmela.

«Nurmela väited on alusetud ja enamik töötajaid läks ise, lahti lasin ma need, kes minu juhtimise vastu olid ja Karpenkoga liitusid,» ütles Kudrja?ov. «Hoopis Karpenko müüs maha osa oma aktsiatest ja palus siis mul asjad pakkida ning lahkuda ettevõttest, andes võimaluse müüa maha oma 50% aktsiatest.» Seepeale andsin asja politseisse ja algatati kriminaalasi, lisas ta.

ASi Torn endiste töötajate kaebused, mille kohaselt neid vabastati töölt õigusvastaselt ja jäeti maksmata kõik tasud, on arutlusel ka tööturuameti töövaidluskomisjonis.

Torn kasutas ümbrikupalka, ametlikud töötasud olid 800 kr ringis ja töötajad ei saa nõuda suuremat tasu kui lepingus on märgitud, lausus Nurmela. Praeguseks on töövaidluskomisjonis võitnud vaidluse vaid üks endistest töötajatest, enamiku avalduste arutelu on Nurmela sõnul pidevalt edasi lükatud.

Praeguseks on ASist Torn lahkunud ja vallandatud töötajad eesotsas Nurmelaga teinud firma Aksios Grupp.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing