Kroonika sai konkurendi

29. jaanuar 1998, 00:00

Kuigi Eesti Ekspressi omanikega seotud OÜ Ajakirjade Grupp seltskonnaajakirja ilmuma hakkamisest on räägitud üle poole aasta ja esimene number pidi välja tulema eelmise aasta lõpul, venis ajakirja ilmaletulek tegijaskonna komplekteerimise tõttu.

Algselt uue seltskonnaajakirja ideega välja tulnud Inga Raitar läks sügisel tööle Kroonikasse peatoimetaja asetäitjana, Kroonikast tuli seevastu üle uue ajakirja praegune tegevtoimetaja Einar Ellermaa.

ASi Meediakorp direktori Gunnar Kobini sõnul on Seltskond suunatud sisu poolest samale lugejaskonnale, mis Kroonikagi. «Proovime lihtsalt teha paremat ajakirja kui konkurent,» lausub Kobin.

Seltskonna esimese numbri kaanehind on kümme krooni, Kroonikal 14 krooni 90 senti.

Einar Ellermaa lausub värsket ajakirjanumbrit sirvides, et artiklite sisuga võib rahul olla, kuid esimese numbri kujundamiseks oleks pidanud rohkem aega jääma.

Kirevale kaanefotole osutades, kus on suures plaanis kujutatud Tõnu Kilgas ja Katrin Karisma koos tütrega, märgib Ellermaa, et Kroonikas poleks selline kaanepilt läbi läinud.

Nii Ellermaa kui ajakirja peatoimetaja Gitte Hint kinnitavad, et Seltskonna kaanefotode kangelasteks jäävad naised või ilmuvad seal perekonnapildid, kindlasti aga mitte mehed, sest nii on tavaks saanud ka mujal maailmas. «Naistel meeldib ennast teiste naistega võrrelda,» põhjendab Hint.

Ellermaa lisab, et ka Seltskonna lugejate vanusepiir võib olla pisut kaugemal kui Kroonikal.

Kroonika peatoimetaja Ingrid Tähismaa ei näe Seltskonnas esialgu Kroonikale mingit ohtu ja peab oma ajakirja edumaad nii suureks, et ei näe vajadust hakata ilmuma sarnaselt Seltskonnaga teisipäeval. Ta ütleb aga, et konkurendi turuletulek annab Kroonikale uue impulsi areneda.

«Meie eesmärk on saavutada ühe eksemplari võrra suurem tiraa? kui Kroonikal, viimase tiraa?i vähenemise arvel,» ütleb Seltskonna üks omanikke Gunnar Kobin.

Ta ei pea reaalseks, et Eestis võiks ilmuda korraga kaks 50 000se trükiarvuga seltskonnaajakirja. «Pigem kaks 25 000--30 000se tiraa?iga väljaannet,» lausub Kobin.

Märtsini ilmub Seltskond kaks korda kuus, alates märtsist igal nädalal. Ajakirjanike arv toimetuses kasvab seitsmeni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing