Raha valib

30. jaanuar 1998, 00:00

Uued parlamendivalimised sirendavad poliitikutel silme ees. Isekeskis vimma kiskumine ja logisemine-lagunemine on mõneks ajaks unarusse jäetud. Otsitakse sõpru, et garanteerida valituks osutumist.

Koonderakond ripsutab tiiba Arenguparteiga, Keskerakond lõi käed Maaliiduga. Keerulise, kuid seda huvitavama tee valis Toomas Hendrik Ilves, kes Talurahva erakonna ja Parempoolsete ühte patta panemise järel kaasab supikeetmisse tõenäoliselt ka Isamaaliidu ja ehk Mõõdukadki. Vähemalt valimisliiduna.

Siimanni valitsus on rahule jäetud ja töötab võimalike väiksemate kaadrimuudatustega oma volituste loomuliku lõpptähtajani.

Olari Taali valitsusse kaasamise põhjusi ja tagajärgi on interpreteeritud nii- ja teistpidi. Ülepeakaela tehtud otsuseks ei peaTaali tulekut keegi. Pigem vihjab see selgelt pangandusringkondade üha suurenevale soovile Eesti riigi juhtimises otsustamisõigus saada.

Hansa- ja Hoiupanga ühinemine tekitas Eestisse esimese mõjuka jõugrupi. Edasine protsess: näiliselt suurepäraselt toimiva demokraatia, poliitikute agara eesti asja ajamise ja valimistsirkuse varjus käib tegelik riigijuhtimine ühest Liivalaia tänava majast. Nõupidamissaali koguneb 10 meest ja otsustab, kes on järgmised neli aastat Eestis riigitüüri juures. ? la see partei väljendab meie huve ja tema valimiskampaania maksame kinni. Kes maksab, tellib muusika, on järeleproovitud tõde. Kes maksab, tellib/dikteerib valitsuse koosseisu ja põhisuunad.

Suur raha teeb sellise kampaania, pärast mida suvalisest ekskolhoosnikust saab veendunud liberaal, rahvusradikaalist kosmopoliit, õigest eesti mehest euromees jne.

Rahvas valib ja tunneb end otsustajana.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing