29. jaanuar 1998 kell 22:00

Ühispank heitleb lõunas

Eile pidasid Riias läbirääkimisi Ühispanga, Läti Unibanka ja Leedu Vilniaus Banka juhid, mis Ühispanga presidendi Ain Hanschmidti sõnul oli otsustav samm kolme panga lähenemisel.

Arutasime suurte sündikaatlaenude andmise võimalusi ja seda, kuidas suuri kliente koos teenindada, ütles Hanschmidt pärast kohtumist. Mingeid konkreetseid kokkuleppeid pangajuhid veel ei sõlminud, märkis ta.

Hanschmidt ei nõustunud avalikustama suuri kliente, keda pangad tahavad hakata koos teenindama. Ta ei kinnitanud ega lükanud ümber, et üks neist klientidest võiks olla Eesti Merelaevandus.

Hanschmidt ütles, et tegevuse elavnemine lõuna suunas ei tähenda Ühispanga Peterburi-plaanide mahamatmist. Esialgse kava järgi pidi Ühispank Peterburis panga avama juba veebruaris.

Kohtumisel osalenud Ühispanga marketingidirektor Jürgen Lamp ütles, et ei saa välistada kolme panga ühinemist. «Igal juhul pole see aga lähema aja küsimus,» märkis ta. Lambi sõnul tuli idee kokkusaamiseks Unibanka juhtidelt ja lähiajal kohtutakse uuesti.

Kohtumine lõunanaabrite pankuritega on loogiline jätk Ühispanga juhtide varasematele vihjetele ülebaltilise finantsstruktuuri loomise kohta. Praegu kasutab Ühispank Unibankat ja Vilniaus Bankat kui partnereid teenuste osutamisel Läti ja Leedu turul.

Unibanka on suuruselt teine pank Lätis ja Vilniaus Banka suuruselt kolmas pank Leedus. Kolme Balti panga liitumisel sünniks ligi 20 mld kroonise varade mahuga suurpank. See on suuruselt samaväärne finantsgrupp mis tekib Hansapanga ja Hoiupanga liitumisel.

Hetkel kuum