29. jaanuar 1998 kell 22:00

Võõras süsteem ei ehmata

Vastab eile ametivande andnud siseminister Olari Taal

Ma ei oska seda kommenteerida. Mina ei ole enam pangandusringkonnad.

Minu esimene ülesanne on rääkida inimestega ja saada aru, mida siseministeeriumi süsteem endast kujutab. See, et ma siseministeeriumi süsteemiga üldse tuttav ei ole, mind ei ehmata. Omal ajal polnud ma tuttav ka pangandusega.

Seaduse järgi on mul aega ministeeriumi ülevõtmiseks üks kuu, arvan, et mul nii pikalt aega ei kulu. Praegu ma ei oska midagi konkreetset öelda ühegi probleemi kohta.

Senise kõrvaltvaatajana olen veendunud, et Robert Lepikson on oma tööd hästi teinud. Ajakirjanduses ilmunu põhjal võib järeldada, et ta on olnud reformimeelne minister.

Glaasega saan ma suurepäraselt läbi juba ammu.

Mingeid kaadrimuudatusi kindlasti ei toimu. Siseministeeriumi probleem ongi olnud selles, et peaaegu iga uus minister on hakanud meeletult kaadrit vahetama. Eesti jõustruktuurid vajavad stabiilsust.

Ei. Otsus võtta vastu siseministri koha pakkumine oli ka minu enda jaoks üllatav ja ma ei saa seni isegi päris hästi aru, miks ma selle otsuse tegin. Oskan seda defineerida vaid meeltesegadushooga. Kahjuks on nii, et kui sõna annad, siis tuleb seda ka pidada.

Kohtusin Vähiga kolmapäeva hilisõhtul Narvast naastes. Tema kiitis minu sammu heaks.

Konkreetse ettepaneku tegi peaminister mulle ööl vastu kolmapäeva. Me ei jõudnud kohe kokkuleppele. Kui ma poleks viibinud eile Narvas, kust mind üles otsiti, polekski me võib-olla kokkuleppele jõudnud.

Ei tähenda.

Uurimine toimub ja uurijad töötavad sõltumata ministri isikust.

Hetkel kuum