1. veebruar 1998 kell 22:00

S&P500 uuel rekordtasemel

Läti aktsiate käive Riia börsil langes reedel erakordselt madalale tasemele ning kaks päeva kestnud tõusu järel pöörasid ka hinnad taas langusele. Unibanka langes taas santiimi võrra, kuid maaklerid usavad, et aktsia hinnatase püsib edaspidi kolme lati ümber. Londonis jäi Unibanka hind samale tasemele. Kauplemine Balta aktsiaga oli peatatud ning ülejäänute käive jäi samuti pea olematuks.

Ka Leedu väärtpaberibörsil olid käibed väga tagasihoidlikud. Mõlemad börsiindeksid näitasid väikest tõusu. Maaklerid ennustavad suuremat ostuhuvi lähitulevikus Roki?kise ja Vilniuse panga vastu. Viimase hinda pole suutnud seni oluliselt mõjutada viimane uudis koostööläbirääkimistest Unibanka ja Ühispangavahel. Siiski on nõudmine panga aktsiate järele praegu suurem pakkumisest. Olulist muudatust turu üldises olukorras siiski oodata ei ole.

Päeva suurimaks uudiseks Vene turul oli teade intressimäärade tõstmisest keskpanga poolt. See põhjustas järsu languse GKO turul ning aktsiate hinnad liikusid järsult üles. Aktsiate hindu mõjutas eriti hommikupoolel olulisel määral ka lühikeste positsioonide katmine. Kauplemiskäive oli üsna suur. Mitme suurema aktsia hind tõusis kuni 10%, kuid suures osas oli hinnatõus tingitud maaklerite omavahelisest tegevusest, mitte klientide orderitest. Seetõttu pole turu suund järgmisel nädalal veel sugugi kindel.

USA turud liikusid neljapäeval tugevalt üles. Dow tõusis päeva jooksul ka üle 8000 punkti, kuid langes hilises kauplemises taas allapoole. Seevastu laiemat turgu kajastav S&P500 indeks jõudis õhtuks rekordtasemetele. Oluliselt mõjutas meeleolu börsil Greenspani kõne, milles ta leidis, et senine Aasia kriisi mõju majandusele on olnud tagasihoidlik, kuid edaspidi võib majanduskasv mõnevõrra aeglustuda. Ka teade suhteliselt tugevast raha juurdevoolust investeerimisfondidesse detsembrikuus mõjutas turge positiivses suunas.

Hetkel kuum