Kohus leidis, et linnavalitsus oleks haljastaja leidmiseks pidanud korraldama avaliku pakkumise, sest linnavalitsuse põhjendused piiratud pakkumise korraldamiseks polnud küllalt põhjendavad. Linnavalitsus tõi põhjenduseks selle, et töödega oli väga kiire ja haljastaja leidmiseks vähe aega.
Kohtuprotsessi algatanud haljastusfirma Lennuk ja Ko juhataja Lembit Lennuki sõnul oleks haljastustöödega võinud oodata aasta või paar. Lennuki kinnitusel oleks saanud töö teha ka poole odavamalt.
Toompea nõlvade korrastamine läks linnavalitsusele maksma 9 miljonit krooni ja on seni olnud Eesti kõige kallim haljastusobjekt.
Lennuki sõnul kaalub tema firma ka valuraha nõudmist linnavalitsuselt. «Nii suurelt objektilt saab haljastusfirma kasumit umbes miljon krooni, mis on aga tavalise haljastusfirma pool aastakäivet,» rääkis Lennuk.
Tallinna linnavalitsuse juristi Eva Martinsoni sõnul oli see esmakordne juhtum, kui riigihanke läbiviija kohtusse kaevati. Martinson ei välistanud, et linnavalitsus kaebab kohtuotsuse edasi.
Vastaspool ei saa meilt kahjutasu nõuda, sest tasu lihtsalt pole millegi alusel arvestada, ütles Martinson. «Nad ei saa väita, et kui nad oleksid pakkumisel osalenud, siis oleks just neid valitud,» ütles ta.
Seotud lood
Sujuv makseprotsess on ülimalt tähtis osa e-poe ostukogemusest. Kogu vaev ja pingutus kliendile meeldiva ostukogemuse pakkumisest võib minna luhta, kui toote eest tasudes tabab klienti mõni ebameeldiv üllatus või takistus. Selleks võib olla nii soovitud makseviisi puudumine, tehnilised takistused toimingu lõpuleviimiseks kui ka ebamugav makse kinnitamise protsess.
Hetkel kuum
Inflatsioon võib lähikuudel uuesti kiireneda
Plaanivad Prantsusmaale tehase rajada
Tagasi Äripäeva esilehele