2. veebruar 1998 kell 22:00

Pärnu valmistab sadamat börsile minekuks

Moor avaldas arvamust, et Pärnu Sadama nõukogu hakkab börsileminekut arutama juba lähikuudel. Ta lisas samas, et kindlasti lähtutakse otsuse tegemisel turusituatsioonist.

Moor pidas Pärnu linnale kuuluvat osalust sadamas piisavaks, et blokeerida linnale ebameeldivaid otsuseid omanikeringis. Moor ütles, et linna osaluse vähendamiseks ettevõttes andis eelnõusoleku ka Pärnu linnavolikogu.

Aasta tagasi kinnitas Pärnu linnapea, sadama nõukogu esimees Vello Järvesalu, et Pärnu linn peab jätma ettevõtte aktsiate kontrollpaki enda kätte.

Pärnu Sadama aktsiaemissiooni läbi viinud ASi Traader juhatuse liige Peeter Piho ütles, et Pärnu Sadama aktsiate börsileviimine pole lähikuude küsimus.

Pärnu Sadama aktsiakapital suurenes uute aktsionäride kaasamisega 23 mln kroonilt 31 mln kroonini. Peeter Piho ütles, et varasemale kolmele aktsionärile, Pärnu linnale, ASile Pindi Invest ja ASile ESTMA lisandus emissiooni tulemusel kuus uut aktsionäri. Pärnu Sadama aktsiate börsile viimiseks on vaja veel vähemalt 91 aktsionäri lisandumist.

Piho väitis, et Traaderi ja uusaktsionäride vahel on kokkulepe, mille järgi aktsionäride nimesid ei avalikustata. Ta kinnitas siiski, et Traader omandas ise viiendiku emiteeritud aktsiatest ja ülejäänud 80% aktsiatest jaguneb võrdselt viie uusaktsionäri vahel.

Piho ei lükanud ümber infot, et emissioonis osalesid ka AS N-Terminaal ja ASi Alexela juhatuse esimees Heiti Hääl oma erafirma kaudu. Emissioonis osalenud firmad pidid aktsiate eest maksma nimiväärtusest poolteist korda kallimat hinda.

Pärnu Sadama juhatuse esimees Peeter Volkov tõdes, et eelmine aasta lõppes sadamale oodatust paremini. Ettevõtte kasumiprognoos kolm miljonit krooni täideti juba üheksa kuuga. Ta ei soostunud aastakasumit enne bilansi auditeerimist avalikustama.

Hetkel kuum