3. veebruar 1998 kell 22:00

HP skanner oskab ise teha spetsialisti tööd

Hewlett Packard tutvustas jaanuari keskel esimest skannerit, mis kasutab uut tüüpi intelligentse skaneerimise tehnoloogiat, muutes fotokvaliteediga skaneerimise ka mitteprofessionaalidele lihtsaks ja automaatseks.

Intelligentse skaneerimise tehnoloogia tähendab seda, et skanner optimeerib iga lehekülje elementi üheaegselt, nii saavad kasutajad viimistletud skaneeringu, mille võib kohe saata rakendusprogrammidele edaspidiseks kasutamiseks.

Kuigi lehekülje skaneerimisaeg testpildi puhul, mis sisaldab fotosid, teksti ja logosid, on kolm minutit, tehakse selle aja sees ära ka optimeerimine, mis tavaliste skanneritega kuni pildi lõplikult kasutuskõlblikuks töötlemiseni palju rohkem aega võtab.

Ühe operatsiooniga töötleb Scanjet 5100C lehekülge analüüsisüsteemiga, mis määrab ära bitisügavuse ja formaadi iga üksiku lehekülje elemendi (teksti, foto, värvilise/mustvalge graafika) kohta ning optimeerib iga elemendi soovitud rakenduse ja printeri jaoks.

Must-valged logod ja joonistused näiteks muudetakse lõikepiltideks, millel puuduvad «sakiefektid» ja neil kujutistel on avarad suurendamise võimalused. Teksti skaneerimisel säilib ka teksti küljendus rakendustarkvara jaoks.

Hetkel kuum