3. veebruar 1998 kell 22:00

Lühiuudised

Esmaspäeval käis peaminister Mart Siimanni juures Eestisse tselluloositehase rajamise võimalikke tegevuskavasid tutvustamas Singapuri firma Tolaram Group.

Majandusministri nõunik Andres Pajuste ütles, et ministeeriumis on käinud järelepärimisi tegemas juba mitmed investorid. Tema sõnul ei ole küsimus mitte rajatava tehase asukohas, vaid sellega kaasnevas riskis.

Valitsus langetas detsembris otsuse toetada tselluloosiprojekti, tagades investoritele pikaajalise lepingu ja riigimetsa kasutamise. BNS

Forekspanga juhatus kinnitas grupi selle aasta puhaskasumi prognoosiks 121 miljonit krooni, mis on 38 miljoni krooni võrra suurem 1997. aasta prognoosist.

7,5protsendilise turuosa saavutamiseks kasvavad grupi varad aastaga 58 protsenti, prognoosis juhatus.

Kasumiprognoosi koostamisel ei ole arvestatud erakorraliste tuludega ning Venemaa projektiga seotud kuludega.

Forekspank loodab grupi 121 miljoni krooni suuruse kasumi teenida peamiselt tavapärastest pangateenustest. BNS

Eesti logistika on parem kui Soomes, kuid halvem kui Leedus, selgus majandusministeeriumi tellimusel valminud transiidialasest uuringust.

Uuringust selgus, et Leedu on selgelt esimene Balti riikide hulgas, Eesti teisel kohal. Eestile järgnesid Soome, Läti ja Venemaa. «Üsna ootamatult selgus, et Soome logistika indeks oli halvem kui Leedul ja Eestil,» ütles uurimuse teinud LCG ekspert Stig Lofberg.

Balti regioonis on tendentsiks trantspordikulude vähendamine, ida poole suunatud jaotusstrateegiate arendamine ning elektroonilise tellimuste töötlemise süsteemi juurutamine.

LCG võrdles Eesti, Läti, Leedu, Soome, Venemaa Peterburi regiooni, Rootsi, Taani, Saksamaa ning Hollandi elektroonika-, farmaatsia- ja toiduainetööstust. Logistiline indeks võtab arvesse ladustamist ja jaotamise kogukulusid, juhtaega ja kindlustusvarude taset. BNS

Valitsus kinnitas eile Eesti Energia haldusnõukogu liikmeks Olari Taali asemele Eesti kaubandus-tööstuskoja juhatuse esimehe Toomas Lumani.

Majandusminister Jaak Leimann ütles päev varem, et tegi ettepaneku valida Eesti Energia nõukogusse majandusinimene, sest energeetikaspetsialiste on seal juba küllalt.

Valitsus kinnitas ASi Eesti Energia nõukogu mullu suvel. Nõukogusse kuuluvad peale Lumani Väino Milt, Mati Valdma, Jüri Käo, Ell-Mari Koppel, Leonhard Tammeväli, Heido Vitsur ja Aivar Sool. BNS

Kaks aastat pankrotiohus olnud ärimees Tõnu Leppikule kuuluv firma TL Investeering läks Tallinna linnavarade ameti nõude alusel pankrotti.

Tallinna linnakohus kuulutas TL Investeeringu pankroti välja 20. jaanuaril linnavarade ameti 2,31 miljoni ja ASi KSK 4,2 miljoni kroonise võlanõude alusel, ütles ajutine pankrotihaldur Toomas Saarma.

Väärtpaberite ja võlakirjadega tegelevale ASile KSK andis nõude üle EVEA Pank, kus Leppik oli varem aktsionär, selgitas Saarma.

Pankrotimenetluse käigus liitus nõudega Leppiku firmale ka Narva linn, millele ärimees oli tasumata jätnud ostetud restoran Joala ja hotelli hinna 5,16 miljonit krooni.

Kokku ulatuvad TL Investeeringu võlad Saarma teatel 13 miljoni kroonini, maksuameti nõue on sellest 1,43 miljonit. BNS

Valitsus peab kinni opositsiooniga saavutatud kokkuleppest ja jagab riigivara müügist kogunenud vahendid riigiasutustele lisaeelarve kaudu. Rahandusminister Mart Opmann ütles eile, et riigivara müük on hoogustunud ja seda ei ole praegu mõtet pidurdada ning kriitilise summa kogunedes tuleb teha lisaeelarve. BNS

Hetkel kuum