3. veebruar 1998 kell 22:00

Starman jätkab kaablivõrgu ehitamist

Ringkonnakohus tühistas eelmisel nädalal Starmani ehitustegevuse keelustanud hagi tagamise määruse, väites, et linnakohus on rikkunud tsiviilprotsessi seadust.

Kohtuvaidlus kahe konkureeriva kaabelsidefirma, Tallinna Kaabeltelevisiooni ASi ja Starman Kaabeltelevisiooni vahel algas detsembris, kui Tallinna linnakohus aktsepteeris Tallinna Kaabeltelevisiooni taotluse ja keelas Starmanil kaablivõrkude ehitamise. 14. jaanuaril andis Tallinna Kaabeltelevisioon kohtusse hagi, nõudes linnavalitsuselt ja Starmanilt 500 000 krooni, sest linnavalitsuse ja ASi Eesti Telag viie aasta vanust lepingut eirates rajab Starman Tallinnas oma kaablivõrku.

Starman Kaabeltelevisiooni tegevdirektor Peeter Kern on ajakirjanduses korduvalt väitnud, et Eesti Telagi sattumine linnavalitsuse lepingupartneriks on imelik, sest konkursi võitis hoopis Eesti-Hollandi ühisettevõte Telag. Kerni väitel pole Eesti Telag Telagi õigusjärglane.

Tallinna Kaabeltelevisiooni juhatuse esimees Peep Põldsamm ütles eile, et ta ei välista ringkonnakohtu määruse edasikaebamist, kuid ei saa anda selle kohta täpsemaid kommentaare.

Linnakohtu kohtunik Reet Leetmaa teatas, et eelistung Tallinna Kaabeltelevisiooni ja Starmani kohtuvaidluse asjas toimub alles 22. aprillil.

Peeter Kern kinnitas, et kohe pärast seda, kui linnakohus võimaldab tal tutvuda Tallinna Kaabeltelevisiooni hagiga, esitab Starman vastuhagi, nõudes linnavalitsuse ja Eesti Telagi lepingu õigustühiseks tunnistamist.

Hetkel kuum