Ajaloohõnguline uus kohvik

05. veebruar 1998, 00:00

Minule jätab Milleeniumi sisekujundus väga hea mulje, ei häiri isegi ilmetu maja fassaad. Kohvik on väga huvitavalt ja meeleolukalt teostatud. Eriti hea on ruumi värvi- ja valguselahendus, millega suurepäraselt sobib keraamika ruumi seintel. Tervik meenutab modernselt lahendatud itaalia klassikat. See avaldus näiteks mööblis, mis on lihtne, aga samas julgelt kaasaegne. Ruumikujundus on hoolikalt läbi mõeldud. Nii pole unustatud, et kohvik asub ajaloolisel raekoja platsil. Kohvikus istudes ja suurepärast vaadet paekivisele raekojale nautides tekkis huvitav seos -- sisekujundus jätab mulje, nagu oleks kohvik maa seest välja kaevatud ja kuuluks ümbritsevate arhitektuurimälestiste hulka. 10 punkti.

Milleeniumi kohvik asub Raekoja platsil otse Raeapteegi kõrval, selle sisekujundus moodustab tohutu kontrasti ümbrusega. Suurimat heameelt võib tunda selle üle, et endisest juurviljapoest-jäätisebaarist on saanud omapärane söögikoht.

Põhitoonina kasutatud külm sinine ei kutsu eriti sisse astuma, kuid seevastu puust disaintoolid ja lauad tunduvad soojad ning ligitõmbavad. Ruum jätab vaatamata keldrikorrusele avara mulje, moodsad valgustid on vaatamisväärsus omaette.

Sisekujunduses on kasutatud ka mõningaid sürrealistlikke elemente, nagu näiteks inimjalg laes. Huvitavasse interjööri paigutatud klaasvitriin on liiga tavaline. Originaalsuse eest annan 8 punkti.

Maja inetu fassaad, kus asub Milleenium, häirib mind väga. Kohviku sisekujundus seevastu on aga huvitav ja omapärane, keraamikast torsode tõttu seintel meenutab kujundus millegipärast kreeka mütoloogiast tuttavaid motiive. Sinine seinavärv alguses natuke ehmatas, kuid sellesse kohta see sobib. Ruumil on suured aknad väga hea vaatega raekoja platsile, mis mängivad samuti kujunduse olulise osana kaasa.

Omaette vaatamisväärsus on ruumi valgustuslahendus. Kahjuks häiris huvitavas ruumis istumist külmiku mürin ja samuti tuleks kohvikus suurendada ja parandada toiduvalikut. Kohvijoomiseks sobib paik suurepäraselt ja kui hinnata ainult inerjööri, siis väärib see 7 punkti.

Raekoja platsil asuva Milleeniumi kohviku välisilme on kole, kuid selle eest jätab kohviku sisekujundus üpris meeldiva mulje. Kõigepealt torkab silma huvitav ja ruumi üldmeeleoluga sobiv erksinine värvilahendus. Seinale ja lakke pikkade liigendite otsa kinnitatud lambid on teine detail, mis sisenedes kohe tähelepanu endale tõmbab. Valguse lahendus on atraktiivne ja omapärane, see annab ruumile palju juurde. Mööbel on odav ja lihtne. Kuna kohvik asub väga rahvarohkes kohas, siis on plastiktoolide kasutamine õigustatud, seda enam, et mööbel üldise stiiliga sobib. Viimistluses on üht-teist lõpetamata, näiteks rippusid ruumis elektrijuhtmed, kuid üldiselt jätab kohvik eripärase mulje, 7 punkti

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing