Äripäeva artikkel võitis ajakirjanduspreemia

05. veebruar 1998, 00:00

Artikli ilmumise päeval, 10. novembril, langes Tallinna farmaatsiatehase aktsia hind Tallinna börsil esimese kümne minutiga üle 50 protsendi. Kirjutis sundis farmaatsiatehast tunnistama, et nende Venemaa projektid pole käivitunud, erinevalt varem väidetust.

Artiklile reageeris ka väärtpaberibörsi juhatus, kes karistas farmaatsiatehast informatsiooni avalikustamise reeglite rikkumise eest trahviga. Eesti juhtivate ajalehtede peatoimetajate hinnangul on tegemist särava artikliga, mis paljastas Tallinna farmaatsiatehase juhtide levitatud vale.

?ürii leidis, et erinevalt poliitikast, mis püsib kogu aeg avalikkuse tähelepanu all, on ettevõtlus suletum ja seal on keerulisem skandaale avastada. Esiletõstmist väärisid ka ajakirjanike infohankimise meetodid. Teabe kogumiseks sõitsid kirjutajad koos fotograaf Sven Arbetiga Moskvasse kohale.

Ajakirjandusauhinna teised peapretendendid olid Eesti Päevalehe ajakirjanik Rein Sikk artikliseeriaga, mis käsitles Tapa kooliõpetaja Elmu Koppelmanni kohtuasja ja koolivägivalda, praegune peaministri nõunik, endine Sõnumilehe töötaja Raivo Palmaru artiklitega Põhja-Eesti Pangast kaduma läinud 10 miljoni dollari kohta, Luubi ajakirjanik Toomas Sildam artiklitega ametiautode kuritarvitamise kohta siseministeeriumi kantsleri Jaan Tootsi poolt, eelmise peapreemia võitnud Enno Tammer Postimehes ilmunud artiklitega Tallinna kesklinna korteriskandaali kohta ning Äripäeva ajakirjaniku Kadi Heinsalu uurimus, mis purustas müüdi riigiametnike väikeste sissetulekute kohta.

Aasta ajakirjandusauhinnale kandideeris 39 ajakirjanikku üle kahesaja tööga. Ajakirjandusauhinda on neli aastat välja andnud Põhjamaade suurim meediakontsern Bonnier Group ja ajaleht Äripäev. ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing