Rootslased ostavad ära Eesti maksekeskuse

05. veebruar 1998, 00:00

Hoiupanga elektronpanganduse direktor Üllar Jaaksoo ütles, et panga puhul oli küsimus selles, kas säilitada oma finantsinvesteering või mitte. Maksekeskuse teenuste kasutamist Hoiupank jätkab.

Maksekeskuse nõukogu esimees Thomas Bendrikson ütles, et Swedgiro vaatleb oma omanikustaatust maksekeskuses pikaajalise investeeringuna ja Hoiupangalt saadud osalust edasi müüa ei kavatseta.

Bendrikson lisas, et maksekeskuse edasise tegutsemise seisukohalt oli Hoiupanga otsus positiivne, sest see peaks tagama maksekeskuse neutraalsuse ja võib-olla suurendab ka teiste pankade huvi koostöö vastu maksekeskusega.

Seni on Eesti maksekeskusega sõlminud koostöölepingu vaid Hoiupank. Tallinna Pank on koostööst põhimõtteliselt huvitatud ja on sõlminud koostööprotokolli. Forekspank pole otsust veel langetanud, kuid panga arendusdirektori Ove Tüksammeli sõnul on maksekeskusel vaid siis mõte, kui sellega on ühinenud kõik suuremad pangad.

Maksekeskuse peamine ülesanne on jaemakseid vahendada, samuti tegeldakse seal arvete postitamisega. Eesti maksekeskus kavatseb suurendada aktsiakapitali 10 mln kroonilt 20 miljonile.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing