Venemaa noomib Lätit

05. veebruar 1998, 00:00

Venemaa kütuse- ja energeetikaministeerium saatis teisipäeval Läti majandusministeeriumile kirja, et lahendada pärast Ventspilsi sadama kütuseterminaali erastamist tekkinud probleeme.

Seni Vene nafta- ja naftatoodete eksportööridele oma teenuseid müünud Läti transiidifirmad Puses, Ventrans-Riga ja Skonto Nafta on ühinenud Ventspils Tranzitu Service'iks.

Kirjas juhib ministeerium tähelepanu asjaolule, et pärast Ventspilsi kütuseterminaali erastamist on selle uus omanik Ventspils Tranzitu Service saavutanud monopoolse seisundi ning esitab Venemaa kütuseeksportijatele lepingute sõlmimisel vastuvõetamatuid tingimusi.

Tonni naftatoodete ümberlaadimine on kallinenud 5,3 dollarilt 5,7 dollarile, ka maksetingimusi tahetakse väga täpselt reguleerida. Kontsern on juurutanud veel pandisüsteemi, mis võimaldab naftasaadetisi kinni pidada, leiab Vene ministeerium.

Vene poole arvates on sel kombel rikutud mitut Läti ning Venemaa riikide ja ametkondade tasemel sõlmitud lepingut ja protokolli.

Hiljuti pöördus Venemaa naftaeksportööride liit oma liikmete poole üleskutsega mitte sõlmida pikaajalisi lepinguid Ventspils Tranzitu Service'iga. ETA-BNS

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing