5. veebruar 1998 kell 22:00

Täpsustumas on Telekomi erastamisnõustajate ring

Balti Cresco Investeerimisgrupp tegi pakkumuse koos Goldman Sachsiga, Talinvest Suprema koos United Bank of Switzerlandiga, Hoiupanga Investeeringud koos Austria Creditanstalti ja First Boston Credit Suisse'iga ning Ühispank koos Nomura ja ABN Amro Rothchildiga, kinnitasid pakkumustega seotud allikad.

Konkursi tingimuste kohaselt ei avalda Eesti Telekomi juhtkond, teede- ja sideminister, erastamisagentuur ega audiitorfirma KPMG osalevate konsortsiumite liikmete nimesid ega teise vooru pääsenuid.

Eesti Telekomi osakonnajuhataja Heinar Tamme sõnul tagab konfidentsiaalsuse nõue, et riik saab Telekomi aktsiad müüa võimalikult soodsalt. Ta kinnitas, et erastamisnõustaja lõplik valik avalikustatakse.

Teede- ja sideminister Raivo Vare kinnitas neli Eesti Telekomi erastamisnõustaja konkursi teise vooru pääsenut teisipäeval ja teavitas osapooli sellest kolmapäeval. Täiendavad pakkumused Telekomi 49% aktsiate erastamise nõustamiseks tuleb esitada 20. veebruariks. Konkursi võitja selgub märtsis.

Erastamisnõustaja leidmiseks laekus kokku 11 pakkumust. Esindatud oli enamik Eesti suurpanku või nende investeerimisfirmasid koos mõne rahvusvahelise investeerimispangaga. Pakkumisi hindasid KPMG Londoni ja Eesti eksperdid. BNS

Hetkel kuum