Lühiuudised

10. veebruar 1998, 00:00

Tallinna börs ja väärtpaberiinspektsioon uurivad investeerimisfirma AMG Investeeringud, mis võis börsitehingutes siseinfot kasutades seadust rikkuda.

Möödunud aasta lõpust rõivatootjate Baltika ja Klementi ühinemisläbirääkimisi vahendanud AMG Investeeringud ostis aasta algul 10 000 Baltika ja 6000 Klementi aktsiat ja müüs neid jaanuari lõpus kallimalt.

AMG Investeeringud võis kasutada Baltika ja Klementi aktsiatega kaubeldes õmblusfirmade ühinemiskõneluste vahendajale teadaolevat siseinfot, ütles väärtpaberiinspektsiooni juht Marek Mägi.

«Otsime legaalseid teid asjasse selguse toomiseks,» sõnas Mägi. «Tulenevalt kehtivast väärtpaberiseadusest ei saa me marssida AMG Investeeringutesse sisse ja sundida neid kõiki dokumente lauale panema.»

Tallinna börsi juhatuse esimees Helo Meigas ütles, et börs on AMG Investeeringute juhtumist teadlik. «Aktsiatehingud on sisemise analüüsi all,» kinnitas ta. BNS

Pärnu linn võib nõuda ehitusfirmalt Koger & Sumberg Pärnu enam kui pool miljonit krooni viivist Reiu veepuhastusjaama tähtajast hilisema üleandmise eest.

Pärnu abilinnapea Erni Metsali ütles ajalehele Pärnu Postimees, et veepuhastusjaam pidi valmis olema mullu 20. detsembril, valmis sai see aga alles jaanuari lõpus.

«Meievaheline leping näeb ette, et tellija võib nõuda viivist pool protsenti päevas, kuid mitte rohkem kui kümme protsenti lepingu maksumusest,» ütles Metsal. Lepingusumma on 14,729 miljonit krooni.

Metsali sõnul pole linnavalitsus veel kindlalt otsustanud, kas hakata viivist nõudma või mitte. «Arvan, et peaksime jõudma kokkuleppele kohtuväliselt,» ütles Metsal.

Koger & Sumbergi ehitusdirektor Kaido Fridolin, kes kuni selle aasta alguseni juhtis ka firmat Koger & Sumber Pärnu, ei soovinud võimalikku viivisenõudmist veel kommenteerida. BNS

AS Tallinna Vesi emiteerib kolmapäeval Hansapanga korraldusel 20 miljoni krooni eest ühekuulisi võlakirju.

Hansapanga intressitoodete osakonna mäned?eri Ülo Kallase sõnul on emissiooni intress 13,5% ehk 1,17% vähem Taliborist.

«Paljud pangad pakuvad kõrgema intressiga deposiite, kui sellel emissioonil. Hansapank ise raha sisselaenamise eest nii palju ei maksaks,» märkis Kallas.

Eesti Gaas emiteeris 4. veebruaril kuue miljoni Saksa marga eest lühiajalisi võlakirju intressiga 7,03 protsenti, mis on 3,5 protsenti kõrgem Saksa marga Libori tasemest.

Jaanuari algul tegi Tallinna Vesi kaks võlakirjaemissiooni kogumahuga 90 miljonit krooni ja intressiga 15,67 protsenti.

Möödunud aasta lõpul emiteerisid Eesti Energia ja Tallinna Soojus kolmekuulisi võlakirju intressidega 15,67 ja 16,5 protsenti. BNS

Eesti Kindlustuse tütarseltsid kogusid jaanuaris 25,9 miljonit krooni kindlustuspreemiaid, ületades sellega 45 protsendi võrra möödunud aasta esimese kuu tulemuse.

Eesti Elukindlustuse elukindlustuspreemiate käibeks kujunes jaanuaris 6,6 miljonit krooni, mis on enam kui kaks korda rohkem kui mullu samal ajal.

Eesti Varakindlustuse ASi kindlustuspreemiate maht moodustas jaanuaris 19,3 miljonit krooni ehk kolmandiku võrra rohkem kui mullu. BNS

Riigikogu suunas eile teisele lugemisele eelnõu, mille kohaselt tõuseb märtsis vanaduspension keskmiselt 102 krooni võrra 1252 kroonini.

Sotsiaalkomisjoni esimees Endel Eero ütles, et riigikogu peab eelnõu vastuvõtmisega kiirustama. «Oleks ilus, kui president saaks selle enne vabariigi aastapäeva välja kuulutada,» tähendas Eero.

Riiklike elatusrahade seaduse, soodustingimustel vanaduspensioni seaduse ja väljateenitud aastate pensionide seaduse muutmise seadus on teisel lugemisel juba homme, mil ta võidakse ka vastu võtta. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing