10. veebruar 1998 kell 22:00

333 MHz jõudis Eesti arvutisse

Intel teatas jaanuari lõpus uue 333megahertsise protsessori tootmise alustamisest ja tänaseks on see kiireim Pentiumi protsessor jõudnud ka Eestis toodetud arvutisse. Microlinkil oli võimalus uut protsessorit juba enne ametliku müügi algust testida ja uudistoode rakendati kohe ka Microlink VisionX tooteseeria arvutites.

Inteli uus protsessor on eelmisest kiireimast 300MHz taktsagedusega protsessorist ligi 10% kiirem ja see teeb VisionXi kiireimaks Eestis hetkel toodetavaks arvutiks.

Protsessori suurim uuendus on nn 0,25 mikroni tehnoloogia, mis võimaldas tänu kuumenemise ja energiatarbimise vähenemisele suurendada tema taktsagedust.

Lisaks on VisionXil nüüd kaasas ka muud arvutitööstuse uusima suuna seadmed, nagu näiteks DVD ROM, mis võimaldab vaadata DVD-plaatidele salvestatud videofilme, mängida mänge ja kuulata muusikat. DVD-plaadile mahub 20 korda rohkem infot kui tavalisele laserplaadile, kuid DVDseadmega saab lugeda ka tavalist laserplaati

Kettaseade on VisionXi konfiguratsioonis samuti uusima tehnoloogia vallast: 100 MB mahutavate andmekandjate ZIP-seadet nimetatakse tuleviku flopiseadmeks.

Tavalisest vaid veidi suuremale ZIP-kettale saab salvestada sama palju infot, kui mahub 70-le tavalisele flopikettale.

ZIP-kettaseadet on maailmas müüdud juba üle 12 miljoni, tavalise flopi formaati ta ei toeta.

Hetkel kuum