10. veebruar 1998 kell 22:00

Balti turgudel taas elumärke

Maaklerite sõnul oli kauplemine Riia börsil eile tunduvalt tervislikuma moega. Börsikäive tõusis üle 270 000 lati, ehkki aktsiate hinnad hakkasid hommikuse tõusu järel langema. Unibanka sulgus muutumatuna. Ülejäänud aktsiad lõpetasid kas stabiilsena või veidi madalamal. Siiski ei saa prognoosida, kas kauplemise elavnemine osutub ühekordseks sündmuseks või toovad lähemad päevad sellele järge.

Ka Vilniuse börsil elavnes teisipäeval kauplemine mõningal määral ning maaklerid rääkisid maailmaturgude rahunemise positiivsest mõjust. Mõlemad suured pangad langesid tugevalt ning see tõmbas alla Litin-indeksi, mis langes 805,23 punktini, kusjuures kolme ülejäänud põhiaktsiaga ei kaubeldud.

Kauplemine RTSis oli teisipäeval suhteliselt tagasihoidlik ning pärast seda, kui turg avanes umbes 2% madalamalt, suuri hinnamuutusi enam ei toimunud. Välisinvestorid jälgivad mängu kõrvalt, oodates lahendust naftafirmade ühinemisel tekkinud aktsionäride õiguste küsimuses ning ka Vene investorid jälgivad põhiliselt teistel arenevatel turgudel toimuvat. Aktsiaturu loidusest ja hinnalangusest olulisemaks pidasid maaklerid stabiilset olukorda GKO- ja valuutaturul. Kui stabiilsus püsib, võib loota ka aktsiainvesteeringute suurenemist.

Aasiast, Iraagis või Washingtonist tulevate uudiste puudus pani USA investorid esmaspäeval kasumit võtma ning pärast hommikust tõusu (Dow käis ära 8216 punktil) sulgusid aktsiad väikese langusega. Turu üldine toon oli aga tugev ning väikeaktsiate trendimurdev tõus näitas, et tegu oli paljuski portfellide ümbermängimisega seni vähemtõusnud sektorisse. Analüütikud kahtlevad pisut Dow komponentide suutlikkuses tõusta, sest paljud on jõudnud vanadele vastupanutasemetele, mille murdmiseks puudub hoog. Samuti võib turgu pidurdama hakata firmatulude langus, mida lähikuudeks prognoositakse. Nõnda võib juhtuda, et uusi rekordeid Dow lähiaegadel ei tee.

Hetkel kuum