Lühiuudised

11. veebruar 1998, 00:00

Eile õhtul kogunenud Tallinna Panga nõukogu kinnitas nii panga kui grupi selle aasta kasumiprognoosiks 70,1 miljonit krooni, lausus Tallinna Panga juhatuse esimees Rait Lukas.

Lukase sõnul kiitis nõukogu eile heaks ka tegevjuhtkonna tegevusstrateegia. Panga ümberstruktureerimine ja juhtimise ümberkorraldamine kinnitati nõukogu eelmisel istungil, lisas Lukas. ÄP

Eesti ajalehtede liidu pressipreemia ?ürii valis eile eelmise aasta pressipreemia laureaadid.

Uudise kategoorias võitis Sõnumilehe ajakirjanik Ester ?ank, kelle konkursitööd käsitlesid välismaalt Eestisse toodavat nakkusohtlikku liha ning Eesti toiduainetööstuse olukorda.

Kolme parema töö hulka jõudsid ka Äripäeva ajakirjaniku Inno Tähismaa lugu börsikrahhi ohvrist ning Päevalehes ilmunud Anu Jõesaare kirjutised välismaal elava Eesti päritolu teadlase avastustest.

Uuriva ajakirjanduse ?anris võitis Enno Tammer Postimehes ilmunud artikliseeriaga Tallinna kesklinna korteriafäärist. Kolme parema töö hulgas oli ka Raivo Palmaru Sõnumilehes avaldatud artiklid Põhja-Eesti Pangast kadunud 10 miljonist dollarist ning kalandusettevõtte Ookean pankrotist ja Toomas Sildami Luubis trükitud uurimus siseministeeriumi kantsleri ametiautode kasutamisest.

Arvamuse kategoorias tunnistati võitjaks Sõnumilehe kolumnist Jaan Kaplinski.

Parimaks maakonnalehe ajakirjanikuks nimetati Lehte Ilves Haapsalu lehest Lääne Elu. Kolme parema hulgas olid veel Arnika Tegelmann Järva Teatajast ja Urmas Lauri Lääne Elust.

Kõik viis laureaati saavad tunnistuse ja 10 000kroonise rahalise preemia Hoiupanga poolt. ÄP

Kinnisvarafirma Mendelson & Co peamaakleri Margus Konsapi sõnul on tunda, et kinnisvaraturg hakkab aasta alguse madalseisust üle saama ja kuu lõpul on tulemas elavnemine.

Konsapi ütles, et korterite hinnad langema ei hakka, müüjad ootavad lihtsalt selle aja ära, kui ostjad taas välja ilmuvad.

«Uute elamispindade hinnad kruviti möödunud aasta lõpul küllaltki üles. Võib arvata, et börsikrahhi tõttu kujuneb uute pindade ostjate arv umbes kolmandiku võrra väiksemaks varem prognoositust. See võib mõjuda ka uute pindade hindadele, kuid turu üldine hinnatase jääb samaks,» lausus Konsap.

Äri- ja büroopindadele on Konsapi sõnul talvel traditsiooniliselt väike nõudlus, samas on maatehinguid nüüd tehtud möödunud aasta tasemel.

«Eriti on märgata, et on suurenenud nõudlus tootmispindade järele. See on ilmselt pankade laenupoliitika vili, eelistatakse ekspordile suunatud tootmise krediteerimist,» märkis Konsap. BNS

Valitsus pooldab põhimõtteliselt kolme riigikogu liikme algatust anda füüsiliste isikute annetustele tulumaksusoodustus.

Samas vajab riigikogu liikmete esitatud eelnõu, millega annetused saaksid tulumaksusoodustuse, redaktsioonilist lihvimist, ütles valitsuse pressiesindaja.

Tulumaksuseaduse ühe paragrahvi täiendamise seaduseelnõu järgi saaks füüsilised isikud teha maksuavabalt annetusi üldkasulikele organisatsioonidele viie protsendi ulatuses oma aastatulust.

Eelnõu esitajate sõnul on selle eesmärk vähendada juriidiliste ja füüsiliste isikute annetuste erinevat maksustamist üldkasulike organisatsioonide toetamisel.

Kehtiva seaduse järgi saavad Eesti juriidilised isikud teha maksuvabalt annetusi summas, mis ei ületa 10 protsenti kasumist. BNS

Täna algab Kagu tolliinspektuuris arutelu mullu novembris Võru linnavalitsuse poolt loata maale toodud ravimite haldusasjas.

Kagu tolliinspektuuri järelevalve osakonna juurdlussektori juhataja Margus Adamson ütles, et arutelu raames on Võru linnavalitsusele vormistatud tollieeskirjade rikkumise protokoll.

Võru linnavalitsus tõi möödunud aasta novembris ravimiameti loata Saksamaalt Bad Segebergist Eestisse ligikaudu 500 kilogrammi ulatuses tollis registreerimata ja humanitaarabina vormistatud ravimeid, millest 244 kilogrammi osutus kasutamiskõlbmatuks. ETA

Tallinna linnakohus võib reedel välja kuulutada Bekkeri sadama omaniku ASi Balti Baas pankroti.

Ajutine pankrotihaldur Aivar Leismann ütles, et kohus teeb oma otsuse reedel. Tema hinnangul on ettevõte maksejõuetu.

Kohus algatas Balti Baasi pankrotimenetluse N-Terminaali avalduse alusel sügisel. N-Terminaali võlanõue Balti Baasi vastu on 6,24 mln krooni, mis koosneb kahest laenulepingust ja arvelduskrediidist. BNS

Valitsus ei poolda Reformierakonna uut katset vabastada välisinvestorite dividendid tulumaksust, sest peab omapoolset eelnõu paremaks.

«Valitsus ei ole põhimõtteliselt välisinvesteeringute vastu,» selgitas teede- ja sideminister Raivo Vare.

Samas võimaldab Reformierakonna eelnõu tulumaksusoodustust ka anonüümsetele investoritele, mis valitsuse eelnõu järgi pole võimalik, rääkis Vare.

Reformierakonna eelnõu taastaks riigikogus mullu septembris vastu võetud seadusemuudatuse eel kehtinud korra, mille järgi Eestist väljaviidavad dividendid ei kuulu maksustamisele 26-protsendilise tulumaksumääraga.

Valitsus tahab seadust muutes tagasiulatuvalt anda tulumaksusoodustuse nende ettevõtete otseinvesteeringutele, milles välisosalus on 25 või enam protsenti.

Teistel juhtudel, näiteks portfelliinveseeringutelt peab mitteresident maksma 15protsendist maksumäära. BNS

Muhu kalatööstuse 90 töötajat saavad järgmisel nädalal kätte oma 1995. aasta üheksa kuu eest maksmata jäänud töötasud ja sellega võrdsustatud summad, kokku 665 000 krooni ulatuses.

Muhu kalatööstuse pankrotimenetlus algas 1995. aasta 2. oktoobril. Algselt esitati ettevõtte vastu nõudeid 15 miljoni krooni väärtuses. Nendest tunnustati nõudeid kolme miljoni krooni ulatuses.

Ettevõte jäi pele töötajate võlgu veel maksuametile, Kunalda Ltd-le ja Saarte Elektrivõrkudele.

544 000 kroonine maksuameti võlanõue rahuldatakse pärast töötajate nõuete täitmist.

Kunalda Ltd ja Saarte Elektrivõrkude nõudeid pole aga kahjuks võimalik rahuldada, märkis kalatööstuse pankrotihaldur Kersti Põld. BNS

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:11

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing