Ravimimüüjate ühinemise taga majandusraskused

11. veebruar 1998, 00:00

Eesti ravimituru liidri, Soome kapitalil põhineva ASi Tamro Eesti tegevdirektor Tarvo Vaasa ütles, et kuni eelmise aasta kevadeni oli ProMed turul teine tegija, kuid hoobi andis Eesti Ravimi erastamine, mille järel firma oli pikka aega võlgu mitmele hulgifirmale, ka Tamrole.

Eelmise aasta lõpuks tuli ProMedil tagasi maksta Eesti Ravimi maailmapangalt võetud 15 miljoni kroonine laen. Eelmise aasta jooksul tuli sellest koos intressidega maksta 13 miljonit krooni.

ASi ProMedi juhataja Vahur Nurme sõnul osutus ostetud Eesti Ravimi majanduslik olukord arvatust kehvemaks. ProMedi poolt Price Waterhouse'ilt tellitud audit osutas 11 miljonit krooni suuremale kahjumile kui Eesti Ravimi tehtud audit.

Eelmise aasta suvel teatas ProMed oma kavatsusest noteerida aktsiad Tallinna väärtpaberibörsil. Börsile viimise pidi korraldama Hansa Investments ja selleks lubati juunis korraldada aktsiate avalik emissioon. Emissiooni korraldamine jäi venima, Hansa Investments põhjendas seda auditi tegemisega.

Lõpptulemusena avalikku emissiooni ei toimunud ja Hansapank ostis oma klientidega novembri lõpus suunatud emissiooni kaudu 49,9 protsenti ProMedi aktsiatest.

Eelmisel nädalal müüs Hansapank osaluse Magnum Medicali suuromanikule Magnum Grupile. Tehingu hinda ei soostunud osapooled avalikustama.

Peale Hansapangast saadud osaluse ostis Magnum Grupp aktsiaid ka Vahur Nurmelt, mille tulemusena kuulub Magnum Grupile ligi 60% ProMedist.

Hansapank loobus oma osalusest ProMedis ärilistel kaalutlustel ja see ei ole seotud firma majanduslike raskustega, kinnitas panga kapitaliturgude mäned?er Kristel Tumm.

Eilsel pressikonverentsil kinnitasid Vahur Nurm ja Magnum Medicali juhatuse esimees Andres Raukas, et praeguseks on langetatud ühinemisotsus, mis peaks teoks saama sel aastal. Ühinemine toimub aktsiate vahetamise teel, täpsustasid nad.

Kolme kuni viie kuu jooksul peaks ühinevate firmade juhtkondade baasil moodustatud töögrupp otsustama ühinenud firma aktsiakapitali suuruse ja edaspidise kaubamärgi küsimuse.

ProMedi eelmise aasta käive oli 225 mln krooni ja Magnum Medicalil 142 mln krooni. Ühinev firma loodab Eesti ravimiturust endale saada umbes kolmandiku. Eelmise aasta lõpul oli ProMedi turuosa 14 ja Magnum Medicalil 16 protsenti.

Vaasa sõnul on turust kolmandiku säilitamine küsitav. «Ravimiäri on spetsiifiline ja siin lihtsalt kahe firma turuosa liita ei saa,» lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing