Keskpank pingutab ohje Järelevalve rangemaks

12. veebruar 1998, 00:00

Eesti Panga president Vahur Kraft ütles, et keskpank toetab finantsasutuste ühise järelevalvesüsteemi loomist, et tagada turu läbipaistvus. Selleks soovib keskpank saavutada pangandus-, väärtpaberi- ja kindlustusinspektsiooni paremat koostööd. Küsimusele, kas seetõttu võivad praegu eraldi tegutsevad ametid ühineda, vastas Kraft, et kõik on võimalik. «Maailmas peetakse olukorda, kus järelevalve on sammu võrra maas, normaalseks. Kaks sammu taga tähendaks juba, et järelevalve ei toimi,» lausus Kraft eile Eesti Panga strateegilist arengukava tutvustaval pressikonverentsil.

Kraft ütles, et ei näe praegu vajadust kehtestada täiendavaid piiranguid pankade tööle. Sügisel tõstis keskpank pankade kapitali adekvaatsuse nõuet 8 protsendilt 10-le, mis Krafti sõnul on andnud positiivse tulemuse. Ta märkis, et tulevikus võidakse nõuet taas vähendada.

Kraft kinnitas, et krooni usaldusväärsuse ja stabiilsuse tagamiseks on kavas jätkata fikseeritud vahetuskursi ja valuutakomitee süsteemil põhinevat rahapoliitikat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing