Levicom avab täna Vilniuses oma kaabelsidevõrgu

12. veebruar 1998, 00:00

Levicomi juhatuse esimees Ants Prümmel ütles, et Levicomi tütarfirmale KRT kuuluvad kaabelsideoperaatorid Salmija ja Trigeris omavad kaabelsideteenuse osutamise ainuõigust Vilniuse mitmes piirkonnas, kus elab umbes 55% linna elanikest.

«Leedus käivad asjad veidi teisiti kui Eestis,» nentis Prümmel. «Igas piirkonnas korraldati konkurss, mille võitja sai riigi väljastatud ja riigi kaitstava litsentsi.»

Prümmel lisas, et litsents seab Levicomi Vilniuse grupile kohustuse katta aasta jooksul 70% oma tegevuspiirkonnast ja ühendada võrku 25% sealsetest elanikest. Ranged nõuded on Prümmeli sõnul ka võrgu kvaliteedile, mis peab võimaldama kõigi multimeedia- ja sideteenuste osutamist.

Prümmel täpsustas, et Vilniuse kaablivõrkude rajamise projektijuht oli Levicomi tütarettevõte Eesti Telag, suurema osa võrguehitustöödest tegi AS Merge.

Levicom alustas Leedu kaabelsideturule minekut aastal 1996, ostes Vilniuses kolm tegutsevat firmat ja asutades teistes linnades tegutsemiseks firma Levitel. Tänaseks on Levitel võitnud konkurssidel ainuõiguse teenindada 50 protsenti Kaunases kodudest ja kahte kolmandikku Paneve?ysest. Võrkude ehitus algab Prümmeli sõnul mõlemas linnas sel aastal.

Prümmel teatas, et Leedu tütarettevõtete paremaks juhtimiseks on Levicom asutanud valdusfirma C gates. Kui seni kuulub Levicomile 75 protsenti Levitelist ja KRTst ning KRT-le omakorda 85 protsenti Salmijast ja 100 protsenti Trigerisest, siis edaspidi tahab Levicom tuua väikeaktsionäride osalused valdusfirma tasemele, täpsustas Prümmel.

Levicomi kavatsuste kohaselt peavad investeeringud Leetu ulatuma tänavu üle 100 miljoni krooni, lausus Prümmel. Selleks kavatsetakse kasutada raha, mis peab laekuma lähikuudel toimuvast kinnisest aktsiaemissioonist.

Prümmel ütles, et finantsinvestorite kaasamiseks emiteerib Levicom aktsiaid nimiväärtusega 2,5 miljonit krooni ja loodab need maha müüa sada korda kallimalt.

Möödunud nädalal emiteeris Levicom varasemate võlgade katteks 90 mln krooni eest kolmekuulisi kommertspabereid, mille intress küündis üle 20%.

Rahaturuspetsialistid on hinnanud niisugust emissiooni mullu 50 mln krooniga kahjumisse jäänud firmale liiga riskantseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:11
Otsi:

Ava täpsem otsing