Lühiuudised

12. veebruar 1998, 00:00

Valitsus esitas eile riigikogule hoiuste tagamise fondi eelnõu, mis tagab hoiustajate säästude hüvitamise võimalike kriiside puhul.

Valitsuse eelnõu kattub osaliselt juba riigikogu menetluses olevaga, mille esitas Reformierakonna liige Kalev Kukk.

Rahandusminister Mart Opmanni sõnul on nende põhimõtteline erinevus selles, et valitsuse eelnõu näeb ette hoiuste tagatisena kuni 700 miljoni kroonist riigigarantiid juhul, kui mõni kommertspank pankrotistub või on sellele välja kuulutatud moratoorium.

Kuke eelnõu näeb garandina ette metsa, mille riigikogu on vahepeal seadusega välistanud.

Hoiuste tagamise fondi seaduseelnõu garanteerib pankade poolt loodud tagatisfondist vajadusel kuni 20 000 krooni väljamaksmise hoiustajatele, mis suureneb järk-järgult aastaks 2010 kuni 20 000 eküüni. BNS

Eesti autoregistrikeskuse bürood registreerisid jaanuaris esmaselt 1751 sõiduautot.

Enim registreeriti Fordi sõidukeid -- 276. Registrisse kanti 205 Opelit, 174 Volkswagenit ning 128 Toyotat. Uutest autodest võeti registrisse arvele kõige rohkem Toyota sõidukeid -- 74.

1. veebruari seisuga oli autoregistrikeskuses arvel 428 674 sõiduautot. Kokku on registrisse kantud 550 514 sõidukit. BNS

Selle aasta alguseks oli Tallinnas 96 370 erastamisele kuuluvast korterist erastatud 86,6 protsenti. Seni on müümata 12 890 korterit.

1. veebruari seisuga oli Tallinna elamuametile laekunud 96 342 avaldust. Nendest on täidetud 18,8 protsenti ja erastamisele kuuluvad veel 12 684 korterit ehk 13,2 protsenti, teatas Tallinna linnavarade ameti osakonna juhataja Sirje Saarna.

Eelmise aasta 1. jaanuariks oli Tallinnas erastatud 83,9 protsenti erastamisele kuuluvatest korteritest. ETA

Kagu tolliinspektuur trahvis Võru linnavalitsust tollieeskirjade rikkumise eest 5000 krooniga.

Eile hommikul arutati Kagu tolliinspektuuris haldusasja, mille kohaselt süüdistas toll Võru linnavalitsust ravimite loata maaletoomises, ravimite ladustamises ning käiku laskmises.

Vastuvõetud otsus nägi ette linnavalitsuse kohustust konfiskeerida Saksamaalt toodud ravimid ning 5000-kroonise rahatrahvi tasumist. ETA

Hüvitusfond, mis on Tallinna kesklinna kerkiva uue kõrghoone Kawe Plaza suurim aktsionär, loodab selle ruumide rentimisest teenida head kasumit.

Hüvitusfondi juhatuse liige Allan Sombri ütles, et fond ise Kawe Plazasse ei asu ja ruume ei rendi. Fond loodab ruumide rentimisest kasumit teenida kui omanik, sõnas ta.

Hüvitusfond omab kaheksakorruselise Kawe Plaza aktsiatest 40 protsenti. Teine Kawe Plaza suuraktsionär on Kawe Grupp. Kawe Plaza aktsiakapital on 17 miljonit krooni.

Suvel valmiva hoone esialgne maksumus on 62 miljonit krooni. BNS

Kuu lõpus avab Hydro Texaco Eesti uut kaubamärki Uno X kandvad tanklad Tallinnas ja Tartus.

Investeeringu suurus on vastavalt 4 ja 6 miljonit krooni. Tallinna tankla on täisautomaatne ja seal ei tööta ühtegi inimest. Maksta saab kaardiga ja sularahas. Tartu tankla on rajatud koos ASiga Aadu MM, mis hakkab tööle ka diilerina.

Hydro Texaco Eesti tanklad on peale avatavate veel Tallinnas, Pärnus, Vändras ja Valgas.

Firma müügidirektori Andres Kivistiku sõnul praegu rohkem tanklaid ehitamisel pole ja välja töötamisel on Hydro Texaco uus strateegia Eestis. ÄP

Riigikogu kiitis eile ühehäälselt heaks seaduseelnõu, mis tõstab 1. märtsist keskmiselt 104 krooni võrra vanaduspensione.

Keskmise, 42aastase staa?iga töötaja vanaduspension tõuseb seniselt 1150 kroonilt 1254 kroonile kuus.

Pensionide suurendamise eesmärgiks on kompenseerida selle aasta prognoositavat 9,6protsendilist inflatsiooni, ütles sotsiaalminister Tiiu Aro. BNS

Estline'i kaubamärgi all opereeriv E-Liini AS toob mais Tallinna--Stockholmi laevaliinile teise reisilaeva Baltic Kristina.

Baltic Kristina ümberehitamisse investeerib Estline 34 miljonit krooni, ütles E-Liini juhatuse esimees Anders Wehtje.

Novembrist sõitis Baltic Kristina Tallinna ja Stockholmi liinil Estline'i täiendava kaubalaevana. Enne liinile tulekut läheb alus remonti, kus uuendatakse laeva baarid, ohutusseadmeid ja päästevahendeid. BNS

Puidueksport on peagi võimalik vaid rahvusvaheliselt tunnustatud sertifikaadi olemasolul, teatas keskkonnaministeeriumi pressiesindaja.

Nii selgus üleeile alanud bioloogilise mitmekesisuse kaitse ja säästva metsanduse projekte tutvustaval seminaril.

Et sundida metsamajandajaid rakendama loodushoidlikke majandamisvõtteid ning arvestama säästva metsamajanduse põhimõtetega, liigub kogu maailma metsamajandus, sealhulgas ka Eesti, metsa sertifitseerimise suunas, lausus pressiesindaja. ETA

Maarahva erakond ja Maaliit on vastu valitsuse kavale kehtestada üleriigiline mootorsõidukimaks, väites, et see on maaelanikkonnale üle jõu käiv.

«Maarahvas on valdavalt vaene ja praegu pole mõtet mingit lisamaksu kehtestada,» ütles riigikogu Maarahva erakonna fraktsiooni esimees Tiit Tammsaar.

Tammsaar ütles, et teederemondiks vajaliku mõnisada miljonit krooni leiaks mujaltki, näiteks võiks kaaluda pangahoiuste tagamise reservi osalist kasutamist.

Rahandusministeerium prognoosib, et maksust laekuks 175--200 miljonit krooni, mida hakkaksid kasutama kohalikud omavalitsused sihtotstarbeliselt teede ehitamiseks ja korrashoiuks. BNS

Hansapank plaanib tänavu Tallinna Vabaduse platsi lähedale rajatavas Kawe Plaza hoones avada uue kontori.

Hansapanga kontoritevõrgu direktor Margus ?uravljov ütle, et pank plaanib uue kontori loomist kientidele, kes asuvad kesklinnas, sest autoga on hoone lähedale halb ligipääs. BNS

Pärast möödunud kuu lõpul toimunud elavnemist on Eesti pankadevaheline rahaturg taas stabiliseerunud.

«Nähtavasti hakkab rahapakkumine suurenema kuu lõpu poole, kui pangad oma reservinumbrid täis saavad,» ütles Ühispanga rahaturgude juht Andres Ojamaa.

Riigikassa asejuhataja Elju Valdre sõnul on praegu laekumine riigikassasse väike, samas on kulutusi palju. Seetõttu on riigikassa deposiitide mahud kujunenud sel nädalal väikesteks. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing