Hardo Aasmäel lasub pettusekahtlus

16. veebruar 1998, 00:00

ASi Sildven endine juhatuse esimees Elviira Tääkre süüdistab Tallinna ekslinnapead Hardo Aasmäed pettuses. Majanduspolitsei ja riigiprokuratuur on keeldunud kriminaalasja algatamast.

Elviira Tääkre avaldusest selgub, et Hardo Aasmäe pakkus ennast vahetalitajaks väikese pudukaupade tööstuse ostmiseks vajaliku 2,5 mln krooni suuruse pangalaenu saamisel. «Aasmäe ütles, et tarviliku garantiikirja hankimiseks ja laenu saamiseks tuleb maksta kümnendik ehk 250 000 krooni, pool ettemaksuna,» rääkis Tääkre. Ta väitis, et oli andnud Aasmäele nõutud 125 000 krooni.

Tääkrel jäi saamata Aasmäe lubatud garantiikiri ja pangalaen, seetõttu soovis ta raha tagasi saada. Pärast ähvardust politseisse pöörduda maksis Aasmäe 1995. a lõpus 30 000 kr tagasi, ülejäänu on seni saamata, ütles Tääkre.

Seletuskirjas majanduspolitseile kirjutas Hardo Aasmäe, et kuna Eesti pankadest polnud võimalik laenu saada, kavandati laenu garanteerimiseks üsna komplitseeritud skeem Venemaa ja Läti pankade kaudu. Aasmäe väitis samas, et Tääkre raha on senini pangagarantii saamise all kinni, kuid ta lubas sellegipoolest raha tagasi maksta.

Majanduspolitsei ja riigiprokuratuur keeldusid kriminaalasja algatamast kuriteo koosseisu puudumise tõttu. ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing