16. veebruar 1998 kell 22:00

Metall muutub punaseks valguseks

Metallidetektoriga värav Metor 200 on omalaadsete seas erinev selle poolest, et töösse on võimalik rakendada värava mõlemal küljel asuvad nn punaste dioodidega põsed. Need näitavad ära piirkonna, mis häiret annab.

See kergendab tunduvalt turvameeste tööd, kes varem häire korral pidid käsidetektoriga või käsitsi kogu kahtlusaluse objekti läbi otsima. Seade kiirendab ühtlasi värava läbilaskevõimet, mis näiteks sadamates ja lennujaamades on väga oluline.

Väraval on kaks häälestamisviisi, käsitsi ja automaatne. Viimase puhul häälestatakse mingi kindla eseme järgi.

Paindlikku häälestamist hõlbustab see, et värav on jaotatud kaheksaks tsooniks, millest iga saab eraldi programmeerida 100 tundlikkuse astme ulatuses.

Tsoonide üksteisest sõltumatu programmeerimise võimalus vähendab oluliselt valehäirete võimalust, sest näiteks inimese puhul on kindlad piirkonnad, kus rohkem ja suuremaid metallesemeid leida võib. Tavaliselt asuvad ühel kõrgusel käekell, võtmed, vööpannal, metallraha jne.

Värav reageerib mitmesuguse kiirusega liikuvatele objektidele, alates väga aeglaselt kõndivast inimesest kuni väga kiiresti läbi värava visatava esemeni.

Ivart Papli,

Elcoteqi turvajuht:

Oleme oma ettevõttes, kus on tegemist väikeste elektroonikakomponentidega, sarnaseid tooteid kasutanud umbes aasta ja edukalt. Ka inimesed on sellega harjunud ja püüavad töö juurde tulles vähem metallesemeid kaasa võtta.

Metalliotsimisvärava täiustatud variant oleks otstarbekas aga ka meil. Kui värav pole erinevateks tasanditeks jaotatud ja seega ei näidata konkreetset piirkonda, mille pärast häiresignaal tööle hakkas, on turvameestel tükk tööd, et avastada otsitud objekt käsidetektoriga.

Tsoonimääratlusega väravad muud olulist efekti meie töös ei annaks, sest taskute kohal tekitavad häiret nii vööpannal kui käekell ja nii võib kontrollijatel tekkida rutiin, häireseisundiga harjumine.

Hetkel kuum