Valvekoondise ostupakkumused täpsustusid

18. veebruar 1998, 00:00

Pakkumuse esitanud EVK Grupi ASi nõukogu liige Rain Tamm ütles, et nemad suurendasid valvekoondise eest pakutavat hinda, mis võib tõusta üle 45 mln krooni. Oma äriplaani sisu EVK Grupp Tamme väitel ei muutnud.

Tamme hinnangul saab valvekoondise erastamisel peale hinna määravaks ka pakkuja taust. EVK Grupi omanikud on 51 protsendiga turvafirma Akropol A ja 49 protsendiga Hoiupanga Investeeringute AS.

ASi ESS Grupp avalike suhete juht Indrek Lindsalu ütles, et ESS osaleb erastamisel. Kuid summa, mida ESS valvekoondise eest pakub, võib muutuda, lisas ta.

ASi ESC nõukogu esimees Jaanus Rahumägi hindab oma firma võimalusi erastamisel kõrgeks, kuna Turvakeskuse Investeeringute ASi, milles ESC osalus on 50 protsenti, äriplaan erineb teiste pakkujate omast.

Koos ESCga on teinud pakkumuse valvekoondise ostmiseks AS Levicom ja Leks Kindlustuse AS. «Meil on olemas kõik kolm komponenti, millest turvaäri koosneb,» sõnas Rahumägi. ESC saab positiivse otsuse puhul tegeleda turvaturuga, Levicom kommunikatsioonidega ning Leks kindlustusega, selgitas Rahumägi. Ta ütles, et kui erastamisel saab määravaks valvekoondise tulevikuperspektiiv, on nende pakkumine väga hea.

Eesti Valvekoondise erastamisel osaleb kaheksa firmat: peale ESSi, Turvakeskuse Investeeringute ja EVK Grupi ka AS Selko Security, AS AMG Investeeringud, EVK Arenduse OÜ, EVK Holding ja Claudia Paigalduse AS. Pakkujad võisid esitada kuni eilseni lõplikke pakkumusi, valvekoondise erastaja selgub 25. veebruaril.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing