Millega näidata multimeediat

19. veebruar 1998, 00:00

LCD-paneel 3M 6400
Valgustugevus: 200 ANSI lm
Resolutsioon: VGA 640x480
Video: PAL, SECAM,NTSC
Värvid: 16,7 mln
Kaal: 2,5 kg

Multimeediaprojektor MP8640
Valgustugevus: 650 ANSI lm
Resolutsioon: SVGA 600x800
Video: PAL, SECAM, NTS
Värvid: 16,7 mln
Kaal: 8,2 kg

LCD-paneel sobib odava-maks ja mobiilsemaks läbiajamiseks, multimeediaprojektor on aga mõeldud parema kvaliteedi, suurema auditooriumi ja statsionaarse lahenduse jaoks, võiks iseloomustada vahendeid, millega esitada korralikku liikuvat pilti, arvutikujutist ja heli presentatsioonil.

Multimeediaprojektor ja LCD-paneel erinevad nii välimuse kui ka hinna poolest. LCD-paneel pannakse tavalise grafoprojektori peale ning vedelkristalli läbi valgustades saadakse ekraanile pilt. Tavaliselt on LCD- paneel multimeediaprojektorist kolm korda odavam, kuid ka parima grafoprojektoriga paneeli läbi valgustades saame valgustugevuseks ekraanil kõige rohkem 200 luumenit. Multimeediaprojektor lubab aga kuni 1000 ANSI luumenit, lähitulevikus aga veelgi rohkem.

Äripäev testis 3Mi LCD-projektorit ja umbes samadele parameetritele vastavat multimeediaprojektorit.

Impulsi kiiruse mõõtmisel on esitlustehnika raskemaks katsumuseks liikuv pilt, kus kiirelt liigutatavad objektid digitaalkujutise halva kvaliteedi puhul ekraanil n-ö laiali ujuma hakkavad. Pildi ekraanile jõudmise kiirus oli multimeediaprojektori puhul parem. Värvide arv oli mõlema puhul rahuldav: üle 16 miljoni.

Arvutihiire funktsioon oli kaugjuhtimispuldil olemas, kuid ekraanile osutades ei kippunud arvuti jadapordiga ühendatud projektorid midagi tegema. Samuti ei aidanud ka Windows 95 jaoks uue hiire otsimine, ikka leidis ta ainult laptop'i trackball'i üles ja ei midagi muud.

Heli taasesitust sai proovida multimeediaprojektoril. Ka paneelil oli see võimalus, kuid juurdeühendatavate kõlaritega. Välised kõlarid oleksid kindlasti olnud parema kvaliteediga.

Stoppkaadri funktsioon multimeediat esitaval seadmel on mõttetu, sest arvutil või videomakil on stoppkaader tavaliselt olemas. LCD-paneel toetas siiski ka stoppkaadrit, kui mingis olukorras vaja peaks olema. Suurendus oli olemas LCD-l, kuid ka see omadus on harva kasutatav.

Taimer ja joonistusfunktsioon on presentatsioonil mugavad, sest jooksval esitlusel on keeruline hakata pusima kellaaja ekraanile manamise või mingi Paintbrushi sarnase programmiga joonistamise kallal. Lihtne joonistusfunktsioon lubab puldiga tõmmata ekraanil olevale pildile vabakäejooni.

Kui valite esitlusseadet kaalu järgi, tähendab see, et olete liikuv ja vajate midagi portatiivset. Siis on loomulikult mõistlikum valida paneel, sest multimeediaprojektori kaalu määrab ventilaatori võimsus. Kui kaal on väike, siis on ka ventilaator väikese võimsusega ja seega ei saa võimsamat lampi projektorisse panna.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing