Kas premeerite töötajaid vabariigi aastapäeval?

20. veebruar 1998, 00:00

Tähtpäeva puhul maksab Kreenholm pree-miat ühel korral aastas ja see tähtpäev on jõulud. Kuna meil on ka arvestatav ametiühinguorganisatsioon, siis me igal aastal lepime kokku summa, mida iga töötaja saab. See sõltub ettevõtte 10--11 kuu majandustulemustest. On olemas fikseeritud summa, mida saab iga inimene, rohkem maksame nendele inimestele, kellel on peres kolm või enam last.

Oluline on aga see, et kui ettevõte on kahjumis, siis me praktiliselt välistame sellise võimaluse. Preemia maksmine sõltub väga konkreetselt ettevõtte töö tulemustest.

Vabariigi aastapäeva puhul me preemiat ei maksa. Meil on kombeks preemiat maksta kaks korda aastas -- jõulude ja jaanipäeva puhul. Preemia on diferentseeritud ning sõltub tööstaa?ist ja positsioonist firmas.

Tallinna Kaubamaja ei plaani töötajate premeerimist vabariigi aastapäeva puhul. Eelistame premeerimist, mis lähtub konkreetse töötaja või siis kogu ettevõtte töötulemustest. Preemiate ja lisatasude jagamine peaks põhinema plaaniliste ülesannete täitmisel. Meie töötajad saavad lisatasusid iga kuu vastavalt töötulemustele ja saavad ka aastapreemiat, kui aasta tulem on olnud positiivne. Ainus preemia, mis ei ole nii otseselt seotud konkreetsete plaaniliste tulemustega, on jõulupreemia.

Meil ei premeerita. Meil on olemas nn tulemuspalgasüsteem, mis on üks võimalus saada lisatasu. Teiseks on olemas heade aastatulemuste eest võimalik saada lisatasu. Samuti kui on saadud hakkama millegi eriti silmapaistvaga. See, et vabariigil on aastapäev, on küll ilus, aga me ikkagi üritame, et iga inimene väga hästi tunnetaks, mille eest ta preemia saab. Preemia maksmine on sõltuvuses otsesest tööpanusest.

Rahalisi preemiaid meie vabariigi aastapäe-va puhul ei maksa. Preemiaid maksame ainult töö tulemuste järgi, aga mitte pühade järgi. Vabariigi aastapäevale eelneva tööpäeva lõpus tulevad firma töötajad kokku ja meie firma pakub oma töötajatele klaasi ?ampust. Meie omanikud on sakslased ja sellepärast on meil preemia maksmise struktuur natukene teine kui näiteks riigiasutustes. Eeskätt peetakse silmas töö tulemust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:12
Otsi:

Ava täpsem otsing