Hawaii kliima lubab nautida elu aastaringselt

23. veebruar 1998, 00:00

 • linnaekskursioon ca 22 USD (321 kr)
 • ring ümber Oahu saare 41 USD (600 kr)
 • reis allveelaeval 44 USD (642 kr)
 • helistada saab kohalikest telefoniautomaatidest,ostes telefonikaardi, mis maksab alates 20 USD (292 kr). Eestisse helistades tuleks arevestada, et 1 minut maksab ca 0,40 USD (5,90 kr)
 • 20 min helikopterilendu maksab 115 USD (1580 kr),helikopterisse mahub peale juhi kolm reisijat
 • Honolulu lennujaamast on võimalik lennata Hawaii suurimale saarele. Edasi-tagasi pilet maksab 80 USD (1168 kr), lend kestab ca 45 minutit
 • ekskursioon vulkaani juurde 40 USD (584 kr)
 • meeles tuleb pidada, et Eestist kaasa võetud lokitangide või pardli juurde tuleb muretseda juba Eestis adapter, mis maksab Hawaiil 58 USD (847 kr)
 • Suveniiriks sobivad leipärjad, kaasaostmiseks kunstlilledest meisterdatud. Hind on sõltuvalt värvirohkusest 1?5 USD (14,6?73 kr). Kohalikud eelistavad eluslilledest ja -taimedest leisid, ent ettevaatust ? need määrivad heledaid riideid ja ihulegi võivad jääda jäljed
 • suveniiriks sobivad ka mustast ja roosast korallist valmistatud ehted, kohalikud parfüümid ja eksootilistest taimedest valmistatud liköörid
 • külla minnes pidage kinni traditsioonist, et jalatsid võetakse koduuksel ära
 • enne mitteametlikku randa ujuma minekut tasuks vaadata, kas kohalikud ujuvad või mitte. Loomulikult on kogu rannajoonel vetelpäästjad, kellega tasub eelnevalt konsulteerida
 • ujudes tuleb alati olla näoga ookeani poole, sest ootamatult tulnud seitsmes laine võib rannast väga kaugele viia. Tuulemuutused on Hawaiil väga äkilised ja orkaanid, tugevad tõusulained ja maa-alused tõuked pole alati prognoositavad. Veeloomadki (näiteks haid) võivad ootamatult rannale lähedale ujuda, kuid seda ei pea kartma luksusrannal Wakikil ? sinna ei pääse kõrged lained ega ka haid
 • orkaani ajal ei tohi olla rannas ning ka autosõitu on parem vältida
 • riietusest kaasa võtta kerged rõivad ja õhtuks jakk. Peakate on kohustuslik, see kaitseb nii päikese kui tuulte eest. Pideva õrna tuule tõttu ei pruugi päike tunduda piisavalt palavana, ent siiski ei soovita tervet päeva veeta rannas lamades. Sellega võib kaasneda ohtlik nahapõletus
 • saarestikult lahkujal on keelatud kaasa viia maisi, suhkruroogu, värskeid puuvilju ja taimi, et vältida infektsiooni teket mandril
 • Paljud on kindlasti otsinud Vaiksest ookeanist Hawaii saari, aga tavaliselt maakaardilt neid ei leiagi. Et kõik kaheksa saart ilusti paistaksid, tuleb võtta gloobus ja mõelda ennast teisele poole maakera.

  Hawaii saared asuvad Vaikse ookeani põhjaosas, kroonina Polüneesia kõrgeimal harjal. Just kliima on see, mis inimesi tagasi meelitab -- seal pole kunagi liiga külm või liiga kuum.

  Sinna sõidavad surfajad maailma parimaid laineid otsima. Kes korra proovinud lainelauaga surfajate paradiisi, see enam mujale puhkama ei sõida. Tänu sellele on maailmakuulus Waikiki rand turistidest tulvil aasta läbi.

  Hawaii saared moodustavad Ameerika Ühendriikide 50. osariigi ja see on ainuke koht USA territooriumil, kus asub kuningapalee. Saari on avastatud koguni kaks korda: esmalt hispaania meresõitjad 16. sajandil, siis kuulus meresõitja James Cook 1778. aastal. USAga liideti Hawaii 1898. aastal.

  Järgnevalt Hawaii vulkaanilise päritoluga saarestikku kuuluvatest suurematest saartest. Hawaii on suur saar, kus asuvad kuulsaimad vulkaanid Mauna Kea ja Mauna Loa ning suurim orhideede kasvandus. Maui on suuruselt teine saar, kus käivad ka?elotid poegimas.

  Kahoolawe on väiksem, punase liivaga kaetud saar ja Lanai saarel asub põhiosa Dole'i ananassikasvatusest. Kalaupapa on Molokai saare kuulus poolsaar, mida teatakse pidalitõbiste ravilate tõttu. Vaid üks saar Niihau on võõrastele suletud. Kauai on saarestikus läänepoolseim ja kohalike abielude sõlmimise lemmikkoht.

  Peasaar Oahu on kogu saarestiku metropol, kus asub ka kuurortlinnana tuntud pealinn Honolulu. Linnas võib kohata jalutavaid musti luiki ja lõunauinakut tegevaid flamingosid. Eriti sümpaatselt mõjuvad pisikesed pingviinid, kes on nagu kogemata sattunud Antarktikast teisele poole ekvaatorit, kõndides nüüd tähtsal ilmel ookeaniäärse hotellibasseini serval.

  Saarestiku põliselanikud on polüneeslased ja nende kultuurist annab põhjaliku ülevaate polüneesia kultuurikeskus. Kõik, mida seal saab näha, paneb uskuma, et paljukiidetud maailma kauneimad naised on tõepoolest polüneeslannad. Ja kuidas need kaunitarid veel tantsivad! Nende plastilisus paneb paljuõppinud tantsijannadki kadedust tundma.

  Kes rannamõnusid nautida ei soovi, see võib aktiivselt sportida või külastada vaatamisväärsusi. Oahu saarel on suurepärane võimalus tunnetada kolmedimensioonilist maailma: veealust, maapealset ja maast kõrgemat.

  Veealune maailm meenutab seinteta akvaariumi, kus ujub igas suuruses värvilisi kalu, kus on palju erilisi koralle. Seal kohtate suuri, meetripikkusi südamekujuliste ja ovaalsete kilpidega veekilpkonni.

  Kogenud kohalikud sukeldumistreenerid jagavad õpetussõnu, kuidas vee all käituda. Reeglitest tuleb kinni pidada: kalade ja kilpkonnade puutumine on keelatud, korallide veest väljatoomine samuti.

  Maapealne on nagu palmisaarel ikka: lopsakad looduspildid, ilus rannajoon, mitmekülgsed ostuvõimalused, eksootilised söögi- ja joogikohad. Mäed on ürgsed ja puutumatud, tekib tunne, et kohe-kohe astub mõne mäe tagant välja dinosaurus filmist «Jurassic Park». Kuskil pole selliseid laineid kui Naimea lahes, nagu on ainulaadne ka paradiisipark aarapapagoide, kakaduude ja flamingodega.

  Okeaania suurimale sõjaväebaasile Pearl Harborile kuuluvad allveelaevad ja lennukikandjad paistavad eriti hästi helikopterireisil.

  Kui keegi ei usu, et vihmametsades kogu aeg sajab, tuleb istuda helikopterisse ja kohale sõita. Oahu saare jagab kaheks mäeahelik, mille vahel asuvadki vihmametsad ja d?ungel.

  Majutus.
  Honolulus nagu igas kuurortlinnas on esindatud erinevad hotellitüübid. Peredele ja paaridele sobivad tõenäoliselt stuudio tüüpi hotellid, kus on reeglina kaks koduselt mugavat tuba, teler, kööginurk kogu vajaliku inventariga. Ööpäev sellises hotellis maksab hotelli nime, tärnide ja asukoha järgi 150--500 USD (2190--7300 krooni).
  Reeglina asuvad hotellid piki rannajoont ja need majutuskohad, mis on hinnatud väiksema arvu tärnide vääriliseks, asuvad ookeanist kaugemal, ca 10 minuti jalutuskäigu kaugusel.
  Kolmetärnihotellides on tavaliselt bassein, autoparkla ning kõikvõimalikke teisigi mugavusi. Näiteks saab hotelli all asuvast poest osta sandwichituppa, kasutada toas olevat külmkappi ja kohvimasinat ning valmistada endale hommikueine ise. Kindlasti sobib selline variant hilisele ärkajale, kes ei soovi endale osta hommikutoitlustamist hotellipaketis.
  Hotellide all on reeglina ka vaba aja veetmiseks mõeldud kohti: hommikutundideni avatud piljardisaalid, ööklubid, kus saab kuulata elavat muusikat, ja loomulikult palju suveniiripoode.
  Hotellides töötavad äärmiselt turistisõbralikud teenindajad, kes püüavad võimalikult palju abiks olla info edastamisel. Kui aga abi pakuvad pakikandjad, tuleb teada, et sularaha peaks alati käepärast olema. Ühe keskmise kohvri tassimine toani maksab tavaliselt 1 USD.
  Joogid ja toidud
  Honolulus on populaarne hilisõhtul jalutada. Tavaliselt peatutakse kuulsate hotellide välikohvikutes (Hilton, Sheraton) ja kuulatakse esinejaid: enamasti esitatakse rahvalaule, tantsitakse hula-tantsu või siis tellitakse Mai Taid, mis on Hawaiile omane kokteil eksootiliste puuviljade, apelsinimahla, rummi ja ohtra jääga.
  Kohalikud eelistavad käia söömas väljas või osta kaasa toitu eksootilistest köökidest. Eriti popid on mehhiko road.

  Hawaii on kauge puhkuseparadiis, mis eestlastel on veel suhteliselt avastamata. Rühmareise pakub Soome reisikorraldajate kõrval Eesti büroodest Daam Reisid, kelle nädalane pakett maksab ca 24 000 krooni. Soome reisikorraldajatest leidub Hawaii-reis Aurinkomatkate ja Matkapiste kataloogis. Kalleim on Aurinkomatkate kahenädalane ringreis, mille hinnaks kujuneb ca 36 000 krooni. See kulgeb marsruudil San Francisco--Honolulu--Maui--San Francisco. Enamikus paikades peatutakse 4--5 päeva. Odavam võimalus on võtta nädalane individuaalpakett, mis maksab alates 22 000 kroonist. Kes soovib jääda kauemaks, saab tellida lisaööbimise (reisibüroo Tanamera hinnangul ca 700 krooni öö), ent ei kaota odavamat, st paketti kuuluvat lennupiletit.

  Kui aga soovite osta eraldi majutuse ja lennupileti, teadke, et üksnes lennupilet Tallinnast Honolulusse maksab vähemalt nädalase paketi hinna, seega üle 22 000 krooni.

  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  28. November 2011, 18:12
  Otsi:

  Ava täpsem otsing