ESSi pakkumus häirib konkurente

25. veebruar 1998, 00:00

«ESS tegi kõrge pakkumuse, et kindlustada surmkindlalt erastamisvõit,» kommenteeris EVK peadirektor Jüri Tõniste.

ESS Grupp teatas, et enne erastamisagentuuri nõukogu otsust EVK erastamisega seonduvat ei kommenteeri.

«Kuulda on, et riigile on oluline hind, aga sisuliselt on see monopoli teke,» tähendas ESC Grupi nõukogu esimees Jaanus Rahumägi.

Erastamisagentuuri pressiesindaja Erkki Erilaid on BNSi teatel varem öelnud, et erastamisotsusest 90% moodustab pakutav hind, sest müüakse peamiselt klientuuri ja turuosa.

Rahumägi kinnitas, et ESC Grupi, Levicomi ja Leks Kindlustuse ühine pakkumus jäi vahemikku 40--50 miljonit krooni. «Meie oma paistab isegi parem välja,» teatas Claudia Grupi nõukogu esimees Andrus Nurga.

Konkurentide sõnul ei jäänud ESSil muud üle kui minna täispangale, sest ESSi strateegia on hõivata pool kasvavast turust. «Kui Valvekoondis läheb ära, on see ilus unistus,» lausus Andrus Nurga. Seega tuleb ESSil Valvekoondis igal juhul endale saada, tõdes Nurga. «Aga see strateegia võib saada saatuslikuks,» hoiatas ta.

Jüri Tõniste hinnangul on nii ESSi kui Claudia võidu korral kliente, kes lahkuvad.

Turvaturu õige jagamine algab alles pärast Valvekoondise erastamist, nentis Jaanus Rahumägi. «Klientide-lepingute ülelöömiseks alles läheb,» ennustas ta.

Valvekoondise erastamisel osalemisest on avalikult teatanud veel turvafirma Akropol-A koos Hoiupanga Investeeringutega ja laevandusfirma Hansatee tütarfirma HT Invest.

Pakkumuse esitasid väidetavalt ka Tartu ärimehe Rein Kilgiga seotud turvafirma Scorpion ja Neinar Seli perefirma.

Valvekoondisel on Eestis 23 häirekeskust ja kokku 10 000 klienti. Firma mullune käive oli 96,3 mln krooni ja kasum 1,6 mln krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing