Kes sai elamuse, kes halduskaristuse

25. veebruar 1998, 00:00

Prodigy on ansambel, kes jättis endast Eestisse kaks küsimust: kas politsei võib kontserdil vastu esinejate tahtmist videokaamerat kasutada ja milliseid norme

tuleb täita sellel, kes alaealistele õhtuseid üritusi korraldab.

Politsei, väidetav filmija, löödi esimestel kontserdijärgsetel päevadel vaikivasse olekusse. Süüdistustel oli alust: videokaamerat kasutati tõesti ja rida alaealisi pandi ebamugavasse olukorda, sundides neid kontserdi kaifimise asemel oma tegusid kaamera ees seletama.

Tagantjärele vaadates oli tegu positsioonivõitlusega, mis lõppes viigiga. Kontserdi korraldajad lubasid edaspidi politseiga paremat koostööd teha. Kauba kinnituseks tegi politsei kontserdi mäned?erile võimaliku 50 päevapalga suuruse trahvi asemel viis korda väiksema rahakotitühjenduse. Nüüd teab Kalle Kingsepp hästi, et pidu, kus osalevad alla 15aastased, olgu see või Prodigy enda kontsert, peab kella 22ks läbi olema. Teiseks ei tohi seal alaealistele alkoholi müüa. Ja kolmandaks ei tohiks noor kontserdikülastaja hilisel kellaajal ilma saatjata olla.

Probleemi see ammendavalt ei lahenda. Politsei tunnistab, et tal pole suurte ürituste turvamiseks piisavalt jõudu. Ja kui jõudu leiaks, ei saa selle eest raha küsida. Turvafirmad saavad raha küsida küll, aga võivad tegutseda vaid ürituse organiseerijaga sõlmitud lepingu piires.

Kolmanda võimaluse, üheks ürituseks loodava sisevalveteenistuse, tahab politsei nende väidetava kogenematuse ja ümbrikupalkade maksmise tõttu hoopis kõrvale jätta.

Üks lahendus oleks kontserte õhtu asemel hommikul pidama hakata ja nn pikkade jookide asemel alkoholivabadega läbi saada. Aga kas esineja ja unustust otsiv publik sellega lepivad?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing