Suured printerid suhtlevad rohkem

25. veebruar 1998, 00:00

Veidi aega tagasi oli mul vaja osta kontorisse juurde üks laserprinter. Esimene mõte on loomulikult osta kohe see kallis ja vinge, aga kusagil hinges kripeldab ikka kahtlus, et ehk saaks ka millegi lihtsamaga hakata. Tähendab -- tuleb järgi proovida.

Siinkohal tasub öelda, et kallimat sorti printeriteks pean ma neid, mille hind hakkab kahekümnest-mõnest tuhandest.

Printerit otsides oli mul kaks lihtsat soovi, nimelt et see tunnistaks PostScript-keelt (segaduste vältimiseks -- on hea, kui kõik kontori printerid asjast ühte moodi aru saavad) ja ühenduks otse arvutivõrku. Kusagilt oli mulle jäänud ettekujutus, et Hewlett-Packardi LJ6MP võiks olla täpselt selline printer, mis on mõeldud mitte väga suurele seltskonnale ja kannatab ka võrguühendust.

Tulles reaalsusesse tagasi -- kõik alla-20-tuhande-printerid on tehtud n-ö kasutajasõbralikeks, mis praktikas tähendab seda, et ära on kaotatud kõik nupud ja displei ning alles jäetud kolm tuld, mida printer vastavalt soovidele vilgutab. Loomulikult saab printeri kõiki parameetreid palju mugavamalt spetsprogrammi abil arvutist muuta, aga vahetevahel tekib ikkagi vajadus printeriga suhelda.

Üks levinumaid olukordi on paper jam ehk paberiummistus, mis juhtub näiteks siis, kui printer käsitsisöödu-pilust paksemat paberit või ümbrikku kätte ei saa. Kui printeril on peal nupud, siis saab lihtsalt öelda, et proovi nüüd palun veel kord, paberipakki sai kohendatud. Nuppudeta printeril on ainus võimalus infot vahetada mõne luugiga lõgistamine.

Vaat siinkohal ei saa ma enam kuidagi aru, mida selle kasutajasõbralikkuse all mõeldakse, sest luugiga lehvitamine on ju palju ebamugavam kui Go-nupu vajutamine. Teine küsimus on displei -- loomulikult võib siinkohal mulle vastu vaielda, sest kasutaja arvutisse saab ju installeerida vajaliku lisavidina, mis häda korral lärmi tõstab ja selgitab, mis puudu või valesti. Reeglina oled sa aga selleks ajaks jõudnud juba jalutada printerini ja juurdled sügavalt, mis see oran?i tule pilgutamine tähendab.

Moraal on aga üks -- odav printer sinuga ei suhtle ja temaga on ikka mingi jama, näiteks tundus meie juures külas olnud printerile tihti, et tal on mälu vähevõitu. Võimalus lisada võrguühendus tähedab selles hinnaklassis pigem printerivälist karbikest, mis tuleb paralleelporti ühedada. Jõudsin hinnani, mis jäi 1200dpi-ga tööloomast alla paar-kolm tuhat -- ehk vähegi asjalikku töökeskkonda printerit ostes on alla 20 000-kroonise printeri kaalumine ainult ajaraisk.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing