Toivo Ninnasest sai lihatööstuse omanik

25. veebruar 1998, 00:00

Nordia Eesti OÜ juhatuse esimehe Tarmo Naruski sõnul oli esialgne investeerimiskohustuse suurus 11,3 mln krooni, kuid osaühing tingis investeerimiskohustuse väiksemaks. 70 aktsiat ostis Nordia Eesti OÜ alghinnaga 70 000 krooni. Lõplikku ostuhinda Narusk ei avaldanud. «Raha maksmise viimane tähtaeg on 28. veebruar, lihatööstuse üleandmine uuele omanikule on pooleli ja lepingud lõplikult allkirjastamata,» põhjendas Narusk ostu-müügitehingu maksumuse mitteavaldamist.

Äripäeva andmetel müüs AS Eesti Merelaevandus investeerimiskohustuse kolm korda väiksema hinnaga.

Naruski sõnul ei tule olulisi muudatusi lihttöötajaskonna ja toodete osas, kuid välja vahetatakse juhtkond.

«Uus omanik tahab oma meeskonda,» põhjendas Narusk juhtkonna väljavahetamist.

Äripäeva andmetel saab uueks tegevdirektoriks Nordia Eesti OÜ sõpruskonda kuuluv endine Haapsalu TÜ esimees Pärn Udras.

Nordia Eesti OÜ aktsiakapital on 45 000 krooni. Peale Toivo Ninnase ja Tarmo Udrase on kolmas osanik pankrotistunud õmblusvabriku Sulev endine peadirektor Väino Mets. Äripäeva andmetel on kõikidel osanikel osakuid 33,3 protsenti.

Eesti Merelaevandus alustas lihatööstuse rajamist Läänemaale Sinaleppa 1991. aastal. Lihatööstuse rajamiseks asutas Eesti Merelaevandus koos Ridala sovhoosiga ühise aktsiaseltsi. Kui Ridala sovhoos likvideeriti, ostis Merelaevandus kõik aktsiad endale.

Juba 1995. aastal tegi ministeerium Merelaevandusele ettepaneku müüa ära firmade aktsiad, kes ei tegele laevandusega, kuid 11, 3 miljoni krooni suuruse investeerimiskohustuse tõttu oli ostu-müügitehing raskendatud.

Sinalepa vorstitööstus avati 1997. aasta jaanuaris ja kuukäive on praegu kuni poolteist miljonit krooni kuus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing