Lühiuudised välismaalt

26. veebruar 1998, 00:00

Venemaa riikliku statistikakomitee andmeil eksportis Venemaa mullu 109,8 mln tonni ehk 2,20 mln barrelit naftat päevas, mis on 4% rohkem kui 1996. aastal. Naftatoodete eksport kasvas 6,1% võrra 58,39 miljoni tonnini.

Analüütikud märgivad, et Venemaa võib suurendada nafta eksporti Dru?ba naftajuhtme kaudu, mis läheb läbi Ukraina Kesk-Euroopasse ja mille läbilaskevõime on umbes 1,5 mld barrelit päevas.

Tänavu ei ole uute eksporditerminaalide kasutuselevõttu Venemaal oodata, kuid lähitulevikus võib arvestada ekspordiga Läänemere Batareinaja lahe terminaali kaudu.

Lisaks kavandab Venemaa eksporti Sahhalini kaudu ja tahab seda intensiivistada läbi Musta mere Novorossiiski sadama. REUTERS-BNS

Läti õlletootja Aldaris taotleb rahvusvahelist kvaliteedisertifikaati ISO 9001.

Lloyd'si kvaliteedikindlustuse registri spetsialistid hindavad Baltimaade suurima õlletootja struktuuri, juhtimist, toodete kvaliteeti ja müügiteenindust 23.--28. märtsil.

Kui Lloyd'si spetsialistid leiavad, et Aldaris vastab nõuetele, peaks firma saama sertifikaadi lähitulevikus. Kui mitte, siis tehakse uus hindamine kolme kuu pärast.

Kvaliteedisertifikaat suurendaks Aldarise võimalusi müüa toodangut Balti riikides, parandaks ettevõtte konkurentsivõimet ja mainet. BNS

Saksa firma Siemens ehitab Hollandisse Eindhoveni lähedale Euroopa suurima bioküttel töötava elektrijaama.

Keskkonnasõbralik elektrijaam kasutab aastas kütteks 250 000 tonni puidujäätmeid, millest toodetakse 25 megavatti elektrit 50 000 majapidamise tarvis.

Lepingu rahaline väärtus on 80 miljonit Saksa marka. Elektrijaam peaks tööle hakkama 1999. aastal. DPA-ETA

Katastroofifilm «Titanic» purustas maailma filmiajaloo kassarekordi, mida seni hoidis enda käes «Jurassic Park».

20th Century Fox teatas, et film on toonud 10 nädalaga sisse 919,8 miljonit dollarit. «Jurassic Park» tõi kogu ekraaniaja jooksul sisse 913,1 miljonit.

Analüütikud prognoosivad, et film võib tuua tänavu sisse 1,2 miljardit dollarit ja võib purustada ka Ühendriikide filmiajaloo kassarekordi 461 miljonit dollarit, mille 1977. aastal püstitas film «Tähesõjad». AP-BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing