Mart Helmet ei kutsuta Moskvast tagasi

27. veebruar 1998, 00:00

Ükski ettevõtja ei selgita konkreetselt, millistes tegemistes või tegemata jätmistes Helmet süüdistatakse, põhjendas Tarand otsust.

«Helme ei ole sooritanud mitte mingisuguseid rikkumisi ja kui on, siis mitte nii suuri, millest mina tean,» rääkis Tarand. «Eesti valitsus ja tema esindused välismaal ei ole ühe huvigrupi mängumaa.»

Riigikogu väliskomisjoni esimees Eino Tamm ütles, et väliskomisjonil ei ole saadikute määramisel mingisugust sõnaõigust. Meie ei hakka täitevvõimu tegevusse sekkuma, lisas ta.

Eesti suurettevõtete assotsiatsiooni tegevdirektor Jaak Saarniit ütles, et Mart Helme tagasikutsumisest on nemad kuulnud täpselt sama palju, kui ajalehtedest sellest lugeda on olnud. «Tõepoolest, viisare?iimist oleme märgukirja küll teinud,» ütles Saarniit.

Pikem kohtumine oli meil Helmega eelmise aasta märtsis, kui olime oma delegatsiooniga Moskvas, rääkis Saarniit. Helme oli Saarniidu sõnutsi siis lõõpides huvi tundnud, kas «suured isad» tulevad teda välja vahetama.

Saarniit väitis, et küllap on Helme väljavahetamine erakondade, mitte tippärimeeste küsimus. «Aeg, mil Helme on Moskvas olnud, on mitmesugune, suhted on olnud nii soojemad kui jahedamad, viimasel ajal on märke regulaarsematest kontaktidest,» rääkis Saarniit.

«Loomulikult, eks me heas mõttes kuluaaripoliitika tasemel avaldame kogu aeg survet, et saaks suhted reguleeritud,» lisas Saarniit.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing