Kiirlaevad vähendavad lennureisijate hulka

02. märts 1998, 00:00

Vastuseks Saksamaa-Norra ASi Nordic Jet Line'i kavale tuua kevadel Tallinna--Helsingi liinile uus katamaraan plaanib oma katamaraani enne jaanipäeva liinile tuua ka AS Hansatee. Kuna Hansatee kiirlaev väljub Tallinnast ka hommikul, tähendab see reisijate arvu suurendamist peale laevanduskonkurentide ka lennureisijate arvel.

Nordic Jet Line'i esindaja Mikael Granrud kinnitas, et nende laev alustab mais ja hakkab väljuma hommikul Helsingist. «See on hea, et nemadki näevad edu, sest kiirlaevade päralt on tulevik,» kommenteeris Granrud Hansatee plaane.

«Põhjus uue kiirlaeva toomiseks oli kindlasti ka turuvõitlus, sest meil peab olema samaväärne laev vastu panna,» sõnas Hansatee juhatuse esimees Enn Pant. Samas on eesmärk võita endale ka reisijaid, kes praegu lennukiga Helsingisse sõidavad, lisas ta. «Helsingisse minna soovijad laevaga sõites ajas küll ei kaota,» lausus Pant.

«See on rünnak lennufirmadele,» nõustus Mikael Granrud. «Probleeme võib sellest tulla ka tavalistele laevadele,» lisas ta.

«Kindlasti mõjutab ta lennureisijate arvu,» nentis turismifirma ASi Wris tootearendusjuht Kristi Martson hommikul Tallinnast väljuva kiirlaeva plaani kohta.

Tallinna--Helsingi liinil lendavad koostöölepingu sõlminud Estonian Air ja Finnair. Tippkuul, novembris, on lennureisijaid kuni kaks korda rohkem kui kõige tühjemal kuul juunis.

Hansatee rendib autokatamaraani kolmeks kuni viieks aastaks, lepingu kohaselt on õigus ka laev kokkulepitud hinna eest välja osta.

Pandi sõnul kavatses laeva rentinud Rootsi firma Jetson Coastlink AB panna laeva sõitma Sundsvalli--Vaasa ja Sundsvalli--Pori liinile. «Ühel hetkel oli aga laev vaba ja saime käpa peale,» sõnas ta.

Jetson Coastlink AB omanikud on võrdsetes osades laevaehitusfirma Marientechnik ja Sundsvalli omavalitsus. Praegu ehitab laeva Marientechniki tehas Singapuris.

290 miljonit krooni maksev katamaraan valmib kava kohaselt 1. maiks ja peab jõudma kuu ajaga Singapurist Eestisse.

Seni on Hansateel peale nelja reisilaeva katamaraan Tallink Express I, mis väljus hommikuti Helsingist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing