Leppiku võlausaldajad kinnitasid pankrotihalduri

02. märts 1998, 00:00

Haldur Toomas Saarma ütles pärast esimest koosolekut, et võlusaldajatel on aega lõplikke võlanõudeid esitada kahe kuu jooksul. Pärast seda otsustab toimkond nende kaitsmise aja.

Kuigi peamised võlausaldajad ja nende nõuete suurused on pankrotistumise järgsel ajal enam-vähem samaks jäänud, on oluliselt muutunud Leppiku firma varade tegelik maht, märkis Saarma.

Halduri sõnul on selgunud, et Leppik on teinud suurtehnguid vekslitega, mille tulemusel võib varade väärtus ulatuda kümnetesse miljonitesse kroonidesse.

Saarma teatel täpsustub varade suurus kahe nädala jooksul, sest tehingutesse on segatud nii Venemaa kui ka Saksamaa firmasid.

Varem hindas Saarma, et varasid TL Investeeringul sisuliselt ei ole, sest ostetud kinnisvaraobjektid on kaotanud osa algsest väärtusest ja eri firmade aktsiate ostu kohta puuduvad dokumendid.

Tallinna linnakohus kuulutas kaks aastat pankrotiohus olnud TL Investeeringu pankroti välja 20. jaanuaril linnavarade ameti 2,31 miljoni ja ASi KSK 4,2 miljoni kroonise võlanõude alusel.

Võlg Tallinna linnavarade ametile tekkis Leppiku firmal kaks aastat tagasi, kui TL Investeering jättis tasumata 1995. aasta oktoobris enampakkumisel ostetud Laagna poe eest Lasnamäel.

Toona nõudis linn summat mitte pankroti, vaid kohtu kaudu, kuid Leppik kohtumäärust ei täitnud, tõdes Saarma.

Väärtpaberite ja võlakirjadega tegelevale KSK-le andis nõude üle EVEA Pank, kus Leppik oli aktsionär.

Pankrotimenetluse käigus liitus nõudega ka Narva linn, millele ärimees oli tasumata jätnud ostetud restorani Joala ja hotelli hinna 5,16 miljonit krooni.

Kokku ulatuvad TL Investeeringu võlad Saarma teatel 13,3 miljoni kroonini, maksuameti nõue on sellest 1,43 miljonit.

Leppik ise on viibinud pikemat aega Venemaal, kus TL Investeering omab Leppiku enda väitel kahte tehast.

Saarma kinnitas, et Leppik on seekord koostööaldis ja osaleb aktiivselt pankrotimenetluses. Ka on ta alla kirjutanud võlavandele, kuigi osa võlgu ta täies mahus ei tunnista.

Leppik on oma tegevuse jooksul kokku ostnud hulga hooneid, sealhulgas pooleliolevaid. Mõnda aega oli ta Tallinna kesklinna restorani Metropol omanik.

TL Investeering omab tuumikinvestorina kuut aktsiaseltsi, lisaks oli ettevõttel osalus EVEA Pangas.

Tõnu Leppik ise omab enda sõnul eraisikuna paljusid firmasid nii Eestis, Venemaal kui ka mujal Euroopas. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing