Lühiuudised välismaalt

02. märts 1998, 00:00

Vene keskpank alandab täna refinantseerimismäära seniselt 39 protsendilt 36-le, teatas panga infoosakond.

Keskpank seletas keskse intressimäära alandamist positiivsete muutustega finantsturgudel. Ka lombardimäär alaneb 39 protsendilt 36-le.

Keskpank on teatanud, et tahab aasta lõpuks alandada keskse intressimäära 16--18 protsendini. INTERFAX-BNS

Leedu peaminister Gediminas Vagnorius ja eurominister Laima Andrikiene kiitsid heaks erastamisnimekirja, kuhu kuulub 1500 objekti.

Erastamisnimekirja kuulub tööstusettevõtteid, hotelle, trükikodasid ning kinnisvara. ELTA-ETA

Iraagi naftavarud võivad ulatuda 215 miljardi barrelini, teatas USA ekspertide ettekandele viidates Araabia Ühendemiraatide päevaleht.

Iraagi seni teadaolevad naftavarud ulatuvad 112 miljardi barrelini. Riigi lääneosas on aga avastatud 73 uut naftaleiukohta, millest 40 on suured või väga suured. RIA

Indoneesia president Suharto kuulutas eile, et rahvusvahelise valuutafondi (IMF) kavandatud reformidest ei ole abi olnud ja kriisi lahendamiseks on vaja radikaalsemaid abinõusid.

«Finantskriis on tõsisem, ulatuslikum ja kestvam, kui keegi oskas ette kujutada,» ütles 76aastane riigipea rahva konsultatiivkongressi täiskogu avades, kus määratakse kindlaks riigi poliitika aastani 2003 ning valitakse president. REUTERS-ETA

Läti tolliasutused kandsid jaanuaris riigieelarvesse üle 22,4 miljoni lati, mis moodustab 44,69% riigieelarve tuludest sel ajavahemikul.

Kõige rohkem kandsid eelarvesse raha Riia tolliasutused -- 12,5 miljonit latti. Järgnesid Limba?i 2, Daugavpils 1,17 ja Jelgava 1,09 miljoni latiga. ETA

Reedeses raadioesinemises rõhutas Venemaa president Boriss Jeltsin keskklassi loomise tähtsust riigi majanduskasvu tagamisel, millele tavalised venelased saavad kaasa aidata väikeettevõtluses osalemisega.

Venemaal on Jeltsini andmeil ligi miljon väikeettevõtet, mis annavad tööd umbes kümnele protsendile elanikkonnast ja toodavad ligikaudu 12% SKTst. REUTERS-ETA

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing