Plahvatuskindel kaamera

02. märts 1998, 00:00

tootja: Extreme CCTV Ltd
korpuse materjal: roostevaba teras
kesta kliimaklass: IP67
pöördpea: 90* kallutus 356* panoraam
objektiiv: 12* zoom
kaamera: 460 TVL värvikaamera
tundlikkus: 3 lx, f1,2
temperatuurilöök: 2000*C 2s
hind: alates 27000 kroonist
allikas: AS Eltron

Vajadus plahvatuskindlate kaamerate järele kasvas seoses naftapuurtornide ehitusega Põhjameres.

Kaasajal leiavad sellised kaamerad üha enam kasutust ka turvasüsteemide ehitamisel, kuna on selgunud et sellist seadet on väga raske töökorrast välja viia nii tulirelvade kui ka lõhkeainete abil. Plahvatuskindlaid kaameraid kasutatakse pangaseifide uste, relvaladude, kütusehoidlate jms jälgimiseks.

Varustatuna liikumisanduriga muutub selline kaamera väga efektiivseks leegianduriks tulekahjusignalisatsiooni süsteemides. Seejuures on sageli UV leegiandurite hinnad kõrgemad kui sellistel kaameratel.

Eeliseks on võimalus salvestada plahvatusliku süttimise kulg, samuti jälgida plahvatusjärgset olukorda ja hõlbustada nii päästetööde organiseerimist.

Laialdasem plahvatuskindlate kaamerate levik võimaldab üle minna täiesti uuele kvaliteedile lennukiangaaride, kütusehoidlate, gaasipumpamisjaamade jms suure ruumalaga ja ülikiire plahvatusliku tulelevikuga ruumides.

Plahvatuskindel kaamera on mõeldud tööks eriti rasketes tingimustes, nagu lõhkainete käsitlemine, töö plahvatusohtlike segude ja gaasidega, võimalikud sissemurdmised, kus kasutatakse tuld (pangaseifid).

Plahvatuskindel kaamera töötab valvesüsteemis jälgimiseks nii tavalises- kui avariiolukorras, tuletõrjesignalisatsioonisüsteemis leegi- ja suitsuandurina.

Kaamera tulekindlus on 500 kraadi 15 minuti jooksul ja ta on praktiliselt kuulikindel. Samas on kaamera hind suurusjärgu võrra kõrgem tavalise kaamera hinnast.

Kaamera sobib eriti hästi ehitatavasse ühitatud valve- ja tuletõrjesignalisatsioonisüsteemi ja olemasoleva videovalvesüsteemi kaasajastamiseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing