Eesti hakkab sakslastele kingi valmistama

04. märts 1998, 00:00

Tartus asuv jalatsifirma Samelin, kelle eelmise aasta käive oli 24 miljonit krooni, võttis tootmismahu suurendamiseks sakslaste pakkumuse vastu, ütles ettevõtte juhatuse esimees Leida Kikka.

490 töötajaga Samelin on välja kasvanud endisest Tartu naha- ja jalatsikombinaadist. Ettevõte ekspordib 95 protsenti toodangust Itaaliasse, Norrasse ja Soome. Sakslaste tellimus võimaldab suurendada vabriku turgu ka Venemaale, Ukrainasse ja Saksamaale.

Magdeburgi lähistel asuv Gellert Schuhi jalatsivabrik erastati Saksa erastamisettevõtte Treuhand kaudu ja on saanud üheks Saksamaa moodsamaks kingavabrikuks.

«Tänu kõrgtehnoloogilistele seadmetele töötab ettevõttes vaid 30 inimest,» ütles Gellert Schuhi omanik Benno Gellert.

«Oleme koostöölepingut ette valmistanud üle aasta ja külastanud nelja jalatsivabrikut Eestis,» rääkis Saksi-Anhalti liidumaa esindaja Peter Voecks. «Sobivaimaks partneriks osutus Samelin.» Voecksi sõnul on Euroopa Liidu ja Saksamaa abiprogrammid valmis toetama selliseid ühisprojekte, kus koostööd teevad kahe endise idabloki riigi ettevõtted.

Gellert Schuh GmbH ja Samelini koostöö oleks pilootprojekt edasiste Saksamaa ja Eesti ühisfirmade loomisel, lisas Voecks.

Hiljuti ütles AS Samelin ära Puma kaubamärki kandvate toodete valmistamise pakkumusest, sest see polnud ettevõttele majanduslikult kasulik, ütles Tartu jalatsivabriku tegevjuht Leida Kikka.

«Loomulikult oleme valmis Samelini tipptehnoloogiat tooma ja siinseid töötajaid Saksamaal koolitama,» rääkis Benno Gellert.

Semelin on seni teinud peamiselt allhanketöid. Itaaliasse valmistatakse matkasaapaid, Norrasse suusa- ja jahisaapaid ning Soome kingi ja töösaapaid.

Eelmisel aastal kulus ettevõttel 250 000 jalatsipaari valmistamiseks 70 miljoni krooni eest materjali.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing