Lühiuudised

04. märts 1998, 00:00

AS Norma võib hakata tarnima autode ohutusrihmu Ukraina autotootjale Avtozaz, kes teatas esmaspäeval ühisettevõtte asutamisest Lõuna-Korea firmaga Daewoo.

«Konkreetset lepingut Avtozaziga täna veel pole,» ütles Norma juhatuse esimees Peep Aaviksoo. «On nendepoolne soov saada meilt autode ohutusrihmasid ja me oleme valmis neid tarnima nagu vanasti.»

Pikka aega raskustes olnud Avtozaz ja Daewoo sõlmisid esmaspäeval lepingu ühisettevõtte asutamiseks Zaporo?jes. Juba märtsis on kavas alustada uuendatud sõiduautode Tauria tootmist.

«Lepingust reaalse tootmiseni on pikk maa ning seetõttu suhtume projekti esialgu reserveeritult. Loomulikult tunneme siirast heameelt, kui see tõesti käima läheb,» märkis Aaviksoo.

Norma valmistab praegu ette lepingu pikendamist Vene autotootjaga AvtoVAZ. Aaviksoo sõnul kehtib leping maist maini ning selle uuendamisega on veel veidi aega. BNS

Riigi toetuse saanud võimsa tselluloositehase rajamisse Eestis tahab investeerida ka Soome kolmas paberi- ja tselluloositootja Metsäliitto OY.

Teisipäeval kohtus Metsäliitto esindajatega majandusminister Jaak Leimann.

Ministri nõunik Andres Pajuste ütles, et soomlased on huvitatud investeerimisvõimalustest väljapoole kodumaad, kuna Soome metsaressursi vääristamisest suurkontsernile ei piisa.

Metsäliitto esindajad tundsid Pajuste sõnul huvi, milline on riigi ja investori suhe võimaliku tselluloosiprojekti käivitumisel. «Valitsusepoolne tahe on olemas, nüüd on vaja määrata mänguruum,» märkis Pajuste. BNS

Kaubandusettevõte Rema 1000 Eesti ASi 1997. a auditeerimata käive oli 113 mln krooni, mis ületas ligi kaks korda 1996. aasta tulemused.

Rema 1000 Eesti tegevdirektori Guido Pärnitsa sõnul oli möödunud aasta edukas, sest ettevõtte avas neli kauplust väljaspool Tallinna. BNS

ASi Tallegg jaanuari ekspordikäive kasvas võrreldes eelmise aasta esimese kuuga 4,5 miljoni krooni võrra.

Talleggi finantsdirektor Juta Karja rääkis, et Tallinna külje all asuv linnuvabrik eksportis jaanuaris mune ja kanaliha 5,2 mln krooni eest. Talleggi suurimad ekspordipartnerid on Leedu, Läti ja Ukraina firmad, lisas Karja.

Tallegg on teinud käesoleva aasta ekspordiprognoosi, kuid Karja sõnul tundub see praegu nii utoopiline, et ta ei soovinud seda avalikustada. «Loodetavasti läheb aasta teisel poolel eksport suuremaks,» lisas Karja.

Talleggi netokäive oli mullu üle 221 mln krooni ja kasum 10,1 mln krooni. Linnuvabriku käesoleva aasta käibeprognoos on 345,5 mln krooni ja kasumiprognoos 10,3 mln krooni. ÄP

Valitsus suurendas eile töötu abiraha seniselt 240 kroonilt 300-le. Abiraha tõusis tagasiulatuvalt 1. märtsist, ütles sotsiaalminister Tiiu Aro.

Aro sõnul tähendab töötu abiraha suurenemine üle 60 miljoni krooni suurust eraldist riigieelarvest.

Viimati suurendas valitsus töötu abiraha ülemöödunud aasta suvel. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing